Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

Wydarzenia 2013-2014

WITAMY W INTERNACIE

W NOWYM ROKU SZKOLNYM 2013-2014!

 

NA ŁOWIECKIEJ WYSTAWIE

W dniu 11 września 2013r. wybraliśmy się na wycieczkę do Gniezna. Naszym celem było zwiedzanie "Wystawy łowieckiej" zorganizowanej przez Koło Łowieckie Powiatu Gnieźnieńskiego, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie oraz Nadleśnictwo Gniezno. Wykonawcami wystawy byli Panowie: Mirosław Wojtkowiak i Romuald Pęcherski. Nasza Placówka od wielu lat współpracuje z leśniczymi, więc z ogromną radością przyjęliśmy zaproszenie na tę wspaniałą wystawę ukazującą cząstkę naszych polskich lasów. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem oglądali leśne eksponaty, a po obejrzeniu wystawy znalazła się chwilka na spacer po Gnieźnie.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII

kliknij

 

ACH, CÓŻ TO BYŁA ZA 18-TKA!

27 września 2013r. nasz kolega Adam wkroczył w pełnoletność! Z tej okazji przygotowaliśmy dla niego przyjęcie niespodziankę. Był pyszny tort, a na nim 18 świeczek, mnóstwo gości, życzenia i wspaniałe prezenty. Adam był zaskoczony naszą niespodzianką  ale nie krył swojego ogromnego zadowolenia i radości. Z pewnością będzie ją długo pamiętał i mile wspominał.

STO LAT ADASIU!!!

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2013r. pamiętaliśmy o naszych chłopcach - tych starszych i tych młodszych. Były życzenia, słodki i pyszny deser, mnóstwo drobnych upominków, a wieczorem dyskoteka z dedykacjami. Wszyscy wspaniale się bawili.

 

WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA NOWASZYCE

W dniu 17 października pod opieką Pań: Marzeny Serwatki, Ewy Wójcik, Eli Paul i Pana Łukasza Kominiarka wybraliśmy się na wycieczkę do Nadleśnictwa Nowaszyce. Spotkaliśmy się z leśniczym - Panem Włodkiem Jankowskim, który jak zawsze przygotował dla nas wiele atrakcji. Był spacer po lesie, ciekawe, przyrodnicze opowiadania Pana Włodka oraz ognisko i pieczenie kiełbasek.

WYCIECZKA DO KINA W GNIEŹNIE

5 listopada 2013r. obejrzeliśmy w kinie "Helios" w Gnieźnie film pt.: "Mój biegun" ukazujący prawdziwą historię chłopca Janka Meli, który w wyniku porażenia prądem stracił lewe podudzie i prawe przedramię. Film bardzo nam się podobał, było też wiele wzruszających scen, które sprawiły, że w oczach mieliśmy łzy. Podziwiamy Jasia za jego optymizm, odwagę i niewiarygodną wolę życia.

ZMAGANIA KRĘGLARSKIE

 14 listopada wybraliśmy się z Panią Ewką Wójcik do Gniezna do klubu "Nest" na kręgle. Rozgrywki były bardzo emocjonujące i miło spędziliśmy czas. Faworytem rozgrywek w kręgle okazał się nasz kolega Piotrek, drugie miejsce zajął Pan Wojtek - nasz kierowca, trzecie miejsce przypadło Dudusiowi, czwarte zdobyła Klaudia, a piąte - Łukasz. Czekamy na kolejne kręglarskie zmagania!

MIKOŁAJKI

Tradycyjnie 6 grudnia świętowaliśmy wytęsknione przez wszystkie dzieci - te duże i te małe - MIKOŁAJKI. Wszyscy wychowankowie przygotowali z tej okazji starannie wypucowane buty, w które niepostrzeżenie Święty Mikołaj powkładał pyszne łakocie. Radości było co nie miara!

SPOTKANIE PRZY WIGILIJNYM STOLE

19 grudnia obchodziliśmy uroczyście nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Tego wieczora złożyliśmy sobie świąteczne życzenia i zasiedliśmy przy wigilijnym stole. Czuliśmy się wyjątkowo, tak ciepło i rodzinnie.  Nasz wychowawca - Pan Tomasz Pietruszewski uświetnił świąteczne spotkanie akordeonowym koncertem kolęd.

 KOLĘDA W INTERNACIE

16 stycznia zawitał po kolędzie do naszego internatu Ksiądz Wikary Zbigniew Ilkowski, który poświęcił wszystkie pokoje. Kolęda minęła w miłej atmosferze, przy wspólnej herbacie i deserze.

 BOŻONARODZENIOWE PRZEDSTAWIENIE W GNIEŹNIE

30 stycznia zostaliśmy zaproszeni do Specjalnego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NPM w Gnieźnie na bożonarodzeniowe przedstawienie. Z ogromnym zainteresowaniem obejrzeliśmy świąteczne występy koleżanek i kolegów z Gniezna, które bardzo nam się podobały. Mieliśmy też okazję zwiedzić placówkę, a na koniec zostaliśmy ugoszczeni pysznym, słodkim poczęstunkiem.

 

 KONKURS PIOSENKI KARAOKE

To było wydarzenie!!! 27 lutego odbył się w naszym internacie konkurs piosenki KARAOKE. Chętnych wychowanków chcących wziąć udział w wokalnych zmaganiach było co nie miara. Każdy z uczestników przygotował wybraną wcześniej przez siebie piosenkę. Wśród uczestników konkursu byli: Kacper, Adrian, Mateusz, Andżelika, Klaudia, Romeo i Robert. Gościnnie wystąpili: Sandra i Bartek. W jury zasiedli: Pani Kamilla Kraczek, Pani Ewa Szacowna i Pan Michał Barański, a całość imprezy poprowadził Pan Szymon Powałowski.

Wszystkie występy były bardzo emocjonujące i jury miało twardy orzech do zgryzienia. Po burzliwej naradzie wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji karaoke. I tak na pierwszym miejscu znalazł się Robert, drugie przypadło Andżelice, a trzecie - Adrianowi. Została też przyznana nagroda publiczności, którą otrzymał Romeo. Laureaci otrzymali z rąk jury statuetki, dyplomy oraz upominki. Pozostali uczestnicy także dostali dyplomy oraz drobne upominki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA FOTOGALERII

kliknij

ROZGRYWKI BOWLINGOWE

Po raz kolejny, w dniu 13 maja, wzięliśmy udział w rozgrywkach bowlingowych, które odbyły się w gnieźnieńskim klubie "Nest". Mieliśmy do dyspozycji dwa tory, na których odbyły się nasze emocjonujące zmagania. Jak zawsze bawiliśmy się wspaniale! Tym razem w grupie starszej poszczęściło się Dawidowi Domagalskiemu, a w grupie młodszej - Łukaszowi Błażejewskiemu. Gratulujemy zwycięzcom rozgrywek bowlingowych i życzymy dalszych sukcesów, także na zawodach międzyszkolnych!

WIOSNA NADCHODZI! CZAS NA PORZĄDKI!

Z dniem 17 marca rozpoczyna się w naszym internacie KONKURS CZYSTOŚCI, którego celem jest utrwalenie u wychowanków nawyków dbania o swoje otoczenie. Komisja konkursowa raz w tygodniu będzie oceniać czystość i porządek w pokoikach. Punkty przyznawane będą m.in. za: porządek na szafkach i w szafkach, czystość podłogi, zaścielenie łóżek. Rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie atrakcyjnych nagród nastąpi pod koniec roku szkolnego. 
Aby zachęcić naszych podopiecznych do wytężonych starań już teraz otrzymali piękne ręczniki kąpielowe z wyhaftowanym imieniem oraz pachnące mydła i żele pod prysznic.

Z WIZYTĄ W PIEKARNI

Dnia 20 marca udaliśmy się z wizytą do miejscowej piekarni Państwa Kamińskich. Podczas zwiedzania piekarni poznaliśmy technologię produkcji pieczywa - chleba i bułek. Zobaczyliśmy z bliska jak piekarz wyrabia ciasto. To bardzo trudna praca, którą wykonuje się przez całą dobę. Piekarz musi pracować w nocy, żebyśmy mogli kupić rano świeże i pachnące pieczywo. To było dla nas cenne doświadczenie. Na zakończenie wizyty w piekarni dostaliśmy świeży chlebek i bułki na internatową kolację. Dziękujemy!

Kliknij na chlebek

WYCIECZKA DO ZAKŁADU "SERPOL COSMETICS"

Konkurs czystości w naszym internacie już trwa. Wszyscy staramy się jak możemy ale wiedzy o higienie i czystości nigdy za wiele! Postanowiliśmy więc wybrać się do Mieściska do firmy SERPOL COSMETICS, aby poznać od podszewki tajniki produkcji kosmetyków i środków czystości. Wyjazd został zorganizowany w dniu 27 marca br. Po przyjeździe zostaliśmy serdecznie powitani, a potem zwiedziliśmy cały zakład i zapoznaliśmy się z procesem produkcji różnych środków: mydeł, szamponów, płynów do kąpieli, żeli pod prysznic, płynów do prania i do naczyń itp. Tyle tam było skomplikowanych urządzeń i maszyn! Nie zabrakło laboratorium chemicznego, w którym skrupulatnie odmierza się i miesza różne składniki, dzięki czemu powstają pachnące kosmetyki i środki czystości. Poznaliśmy też historię zakładu, który powstał już w 1991r. jako małe, rodzinne przedsiębiorstwo. Dzisiaj Serpol Cosmetics jest wyspecjalizowanym producentem kosmetyków, chemii gospodarczej oraz opakowań z tworzyw sztucznych typu PET i DOYPACK. Zgłębiwszy wiedzę o produkcji kosmetyków i środków czystości, udaliśmy się do pizzerii "Tanzo", gdzie z radością i apetytem zjedliśmy pyszną pizzę ufundowaną przez właściciela zakładu - Pana Zdzisława Serwatkę. Dziękujemy za tę wspaniałą i cenną dla nas wycieczkę.

Kliknij na mydełko

"OLIMPIADA Z JAJEM"

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkiej Nocy w internacie zorganizowano "Olimpiadę z jajem", która odbyła się 15 kwietnia. Zawody rozpoczęły się od podwieczorku, który wcześniej został wspólnie przygotowany. Po podwieczorku wychowankowie zostali losowo podzieleni na dwie grupy, które rywalizowały w następujących konkurencjach: malowanie jajek, szukanie ukrytych pisanek, przeciąganie liny, bieg z jajkiem na łyżce i toczenie jajka po wyznaczonym torze. Było przy tym wiele śmiechu i wspaniałej zabawy! Ostatecznie minimalną przewagą punktową zwyciężyła drużyna Roberta Kulasika. Rozstrzygnięto też konkurs na wiosenny wystrój internatu. Wszystkie pokoiki zostały nagrodzone kolorowymi, ściennymi zegarami. Zmagania z jajem w tle uwieńczyła wspólna, uroczysta kolacja, na której nie mogło zabraknąć bohatera dzisiejszej olimpiady - smacznego i zdrowego jajeczka.

 NA MAJÓWCE W NOWASZYCACH

Po południu - 15 maja pojechaliśmy na majówkę do nowaszyckich lasów, gdzie spotkaliśmy się z leśniczym - Panem Włodkiem. Z wielką przyjemnością spędziliśmy czas na łonie natury - spacerowaliśmy po lesie wdychając świeże powietrze, obserwowaliśmy zmiany zachodzące w leśnej przyrodzie, wypatrywaliśmy leśnych zwierząt, słuchaliśmy śpiewu ptaków i wspaniałych, przyrodniczych opowieści leśniczego. Oczywiście nie zabrakło też poczęstunku dla nas - strudzonych wędrowców. Pan Włodek przygotował ognisko, przy którym piekliśmy smaczne kiełbaski. Zadowoleni z udanej majówki, pełni wrażeń i miłych wspomnień wróciliśmy do internatu. 

Kliknij na las

 

 

 WYCIECZKA ROWEROWA DO DZIEĆMIAREK

Majowa pogoda zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Jak dobrze, że mamy w naszym Ośrodku rowery! Z wielką ochotą wybraliśmy się w piękne, słoneczne popołudnie na rowerową wycieczkę. Pojechaliśmy do pobliskich Dziećmiarek na piękną letniskową działkę położoną w pobliżu lasu nad malowniczym jeziorem. A było to 27 maja 2014r. Podczas naszej rowerowej przejażdżki podziwialiśmy piękne widoki kłeckiej okolicy, a przy tym pamiętaliśmy o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Kiedy dotarliśmy do celu czekały na nas same atrakcje, m.in.: zabawy terenowe, podchody, rozgrywki w piłkę nożną oraz ognisko, przy którym piekliśmy pyszne kiełbaski. Tyle się działo, że ciężko było nam wracać. Ale przecież będzie jeszcze niejedna, wspaniała, rowerowa wycieczka. Już czekamy na nią z utęsknieniem!

 

 ŚWIĘTOWALIŚMY PEŁNOLETNOŚĆ NASZYCH KOLEGÓW
- ERYKA I PIOTRA

Ach, co to były za uroczystości! Nasi koledzy obchodzili 18-te urodziny. Osiemnastkę Eryka obchodziliśmy 28. maja, a Piotra - 3. czerwca 2014r. Na obie uroczystości przybyło mnóstwo gości. Byli wszyscy wychowankowie internatu, koledzy i koleżanki z klas naszych jubilatów, ich wychowawczynie, wychowawcy internatu, pani pedagog i pan psycholog, panie z obsługi i inni zaproszeni goście. Swoją obecnością uroczystość uświetniła też kadra kierownicza. Goście obdarowali naszych jubilatów mnóstwem wspaniałych prezentów i złożyli im wiele pięknych życzeń. Tradycyjnie były przepyszne torty z 18-tkowymi świeczkami - śmietanowy dla Eryka i malinowy dla Piotra, a po pysznym poczęstunku wszyscy bawili się na urodzinowej dyskotece. Obaj nasi pełnoletni jubilaci nie kryli swojego ogromnego zadowolenia, radości i szczęścia. Oby zawsze byli tak radośni i szczęśliwi - tego z całego serca im życzymy!

STO LAT ERYKU I PIOTRZE!!!

kliknij na torciki

Zobacz urodziny Piotra                                                        Zobacz  urodziny Eryka