Zapowiedzi wydarzeń

 • images.jpg

Szukaj

ŚWIĄTECZNA AKCJA STOWARZYSZENIA "RADOŚĆ" - GWIAZDKA 2019

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie Radość tradycyjnie już organizuje świąteczną zbiórkę żywności i innych artykułów, wspierając najbardziej potrzebujące rodziny. Zapraszamy serdecznie do włączenia się w ten szczytny, dobroczynny cel - ufamy, że i w tym roku nasz koszyk stojący w sekretariacie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku zapełni się darami dobrych serc.
Z góry baaaardzo Państwu dziękujemy.
 
Zarząd i Członkowie Stowarzyszenia Radość

IV FESTIWAL FILMOWY "Integracja TY i JA'" za nami!

To była wspaniała, filmowa integracja naszej lokalnej społeczności.

Już po raz czwarty  Stowarzyszenie "RADOŚĆ"  działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. hm. Z.Imbierowicza w Kłecku zorganizowało w ramach XVI EUROPEJSKIEGO FESTIWALU FILMOWEGO MAŁY FESTIWAL FILMOWY „INTEGRACJA TY I JA”, któremu towarzyszyło hasło: „Praca -życie-scenariusz dla każdego”.

 Tegoroczna edycja Festiwalu odbyła się w piątek 25.10.2019r. w Sali „Stodoła” w Polskiej Wsi k/Kłecka.  Organizatorów wspierali wolontariusze  - nauczyciele, pracownicy i uczniowie SOSW w Kłecku.

Organizacja ŚWIĘTA KINA EUROPEJSKIEGO została sfinansowana  z Gminnego Projektu „Integracja Ty i Ja” w ramach realizacji zadania publicznego "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego". Patronat nad imprezą objęli: Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego oraz Burmistrz Miasta i Gminy Kłecko.

Licznie przybyłych gości serdecznie powitała koordynatorka Festiwalu i wiceprezes Stowarzyszenia „Radość”-  pani Krzysztofa Biront , która przybliżyła zebranym ideę Stowarzyszenia "Radość" oraz historię i ideę Europejskiego Festiwalu Filmowego, corocznie odbywającego się we wrześniu w Koszalinie.

W konkursie filmowym mierzą się co roku filmy fabularne, dokumentalne i amatorskie, a najlepsze zdobywają statuetki Motyla. Choć myśl przewodnia Festiwalu zmienia się każdego roku, wciąż aktualna i świeża pozostaje jego główna idea: działanie na rzecz integracji środowisk osób z niepełnosprawnością ze społeczeństwem, a więc działanie na rzecz humanizmu w najgłębszym tego słowa znaczeniu.

 Na naszym IV Małym Festiwalu zaprezentowane zostały 4  filmy przedstawiające problemy życia codziennego osób  z różnymi niepełnosprawnościami : „Ewelina i Łukasz” , „Mam takie marzenie” , „Savoir vivre wobec osób niepełnosprawnych” , „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”.

Cisza i skupienie w odbiorze prezentowanych filmów  świadczyły o ich niezwykłej wartości i jakże ważnym przesłaniu… bezcenne!

Festiwalowi towarzyszyła wystawa zdjęć nadesłanych na ogłoszony  Konkurs Fotograficzny pod hasłem: "Życie jest piękne", do którego w tym roku zgłosiło się aż 38 osób.  Wszyscy otrzymali wyróżnienia – upominki i dyplomy, które wręczali Burmistrz Gminy Kłecko pan Adam Serwatka, Dyrektor SOSW w Kłecku pani Lidia Sojkin-Rembikowska i Prezes Stowarzyszenia „Radość” pani Danuta Grembowska.

Nie zabrakło też gościa specjalnego! Filmową uroczystość uświetniła swoim wokalnym występem i niezwykle wzruszyła Agata Kubiak - młoda artystka, obdarzona pięknym i dojrzałym głosem, laureatka XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie 2018.

Ponadto uczniowie SOSW w Kłecku zaprezentowali widowni autorskie przedstawienie teatrzyku Kamishibai pt.: „Wszyscy jesteśmy wyjątkowi i dajemy sobie radę”, które przygotowali pod okiem wychowawczyni pani Agnieszki Karbowiak i pedagoga szkolnego - pani Kamilli Kraczek w ramach innowacji szkolnej.

Tradycyjnie każdy uczestnik Festiwalu mógł zostawić pamiątkę  - ślad swojego udziału w imprezie podpisując się na przygotowanych plakatach. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć w okolicznościowych  foto-ramkach „Integracja ty i ja”.

MAŁY FESTIWAL FILMOWY "INTEGRACJA TY I JA"  to niezwykłe i cenne dla społeczności lokalnej przedsięwzięcie, które warto kontynuować i propagować jak najdłużej i jak najszerszej publiczności.

Zatem zapraszamy za rok na V MAŁY FESTIWAL FILMOWY „INTEGRACJA TY I JA”!

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim przybyłym gościom, uczestnikom Festiwalu oraz osobom, które niosły wsparcie w przygotowaniu Festiwalu Filmowego.

Podziękowania  i  gratulacje dla wszystkich wyróżnionych uczestników Konkursu Fotograficznego.

Z całego serca dziękujemy Agacie Kubiak za przepiękny, pełen emocji  i wzruszeń występ,  i mamy nadzieję na kolejne, pełne niezapomnianych przeżyć spotkanie.

WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "ŻYCIE JEST PIĘKNE"

Informujemy, że komisja konkursowa po długich obradach ustaliła, co następuje:

Wszyscy uczestnicy Konkursu Fotograficznego "Życie jest piękne" zorganizowanego w ramach IV Małego Festiwalu Filmowego "Integracja Ty i Ja" otrzymują wyróżnienia - dyplomy i upominki.

Wręczenie dyplomów i upominków odbędzie się 25 października 2019 r. w sali "STODOŁA" w Polskiej Wsi k/ Kłecka podczas Festiwalu Filmowego, który rozpoczyna się o godz. 10.00

Gratulujemy i zapraszamy! 

 

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO "ŻYCIE JEST PIĘKNE"

Miło nam poinformować Państwa, że po raz czwarty odbędzie się MAŁY FESTIWAL FILMOWY "INTEGRACJA TY I JA" , w ramach którego zorganizowany został KONKURS FOTOGRAFICZNY pod hasłem "ŻYCIE JEST PIĘKNE"

Szczegóły do pobrania w załącznikach:

Regulamin Konkursu Fotograficznego 2019

Formularz zgłoszeniowy 

Zapraszamy do wzięcia udziału w Festiwalu i Konkursie Fotograficznym

ZAWIADOMIENIE O WALNYM ZEBRANIU CZŁONKÓW

ZAWIADOMIENIE O WALNYM ZEBRANIU STOWARZYSZENIA „RADOŚĆ”

przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku

 

Zarząd Stowarzyszenia „Radość” zwołuje Walne Zebranie Stowarzyszenia na dzień 07.06.2019 r.
w budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku w sali przedszkola.

Zebranie odbędzie się zaraz po RP klasyfikacyjnej SOSW w Kłecku, ok. 16.30.

Porządek Walnego Zebrania:

 1. Otwarcie zebrania  i stwierdzenie quorum do podejmowania prawomocnych decyzji i uchwał.
 2. Wybór  przewodniczącego i protokolanta.
 3. Przedstawienie kandydatur na członka Stowarzyszenia.
 4. Zatwierdzenie porządku obrad Walnego Zebrania.
 5. Sprawozdanie finansowe za rok 2018  i powzięcie uchwały.
 6. Sprawozdanie merytoryczne za rok 2018 i powzięcie uchwały.
 7. Sprawozdanie komisji rewizyjnej za 2018 r. i powzięcie uchwały.
 8. Udzielenie absolutorium członkom Zarządu i Komisji Rewizyjnej – podjęcie uchwały.
 9. Przedstawienie bilansu oraz przedsięwzięć  Stowarzyszenia na dzień 27.05.2019r.
 10. Propozycje dalszej działalności Stowarzyszenia w roku 2019 – harmonogram pracy, propozycje członków
 11. Wolne głosy.
 12. Zakończenie Walnego Zebrania.

 

Prezes Stowarzyszenia „Radość”

                                                                                                                                     przy SOSW w Kłecku 

                                                                                                                                   Danuta Grembowska

Strona 1 z 2