Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

Przedszkole - rok 2014-15

WITAJCIE W PRZEDSZKOLU!!!

Rozpoczyna się nowy rok szkolny w naszym przedszkolu. Zapewniamy, że będzie on dla Państwa pociech pełen wrażeń i ciekawych doświadczeń. Nasi nauczyciele i terapeuci będą okazywać dzieciom wiele zrozumienia i cierpliwości. Przedszkolaki przyswoją sobie nie tylko nowe umiejętności, lecz będą także czerpać ogromną radość ze wspólnej zabawy i pierwszych sukcesów.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

(24)

WYCIECZKA DĄBRÓWKA KOŚCIELNA

W dniu 29 czerwca 2015 dzieci wybrały się na wycieczkę w towarzystwie swoich rodziców i wszystkich pracowników przedszkola. Frekwencja wynosiła 100%. Miejscem docelowym wycieczki było Gospodarstwo Agroturystyczne „Ranczo w Dolinie” w miejscowości Dąbrówka Kościelna położonej w samym środku Puszczy Zielonka.  Wszystkie obiekty gospodarstwa wybudowane z drewna stanowiły bardzo ciekawą architekturę jakże inną od tej, w której przebywają, na co dzień dzieci. Dodatkowe atrakcje, z których do woli korzystali uczestnicy wycieczki to przejażdżki quadem po okolicy, przejażdżki autem terenowym po leśnych traktach otaczającej gospodarstwo puszczy, zabawy z klaunem takie jak np. ogromne bańki mydlane na świeżym powietrzu oraz inne przy muzyce w pomieszczeniu. Na koniec klaun przygotował dla każdego dziecka prezent z balonów zgodnie z życzeniem dziecka. Były to m.in.: pająk, świnka, miecz, kwiatek z pszczółką czy też ośmiornica. Był także dostęp do trampoliny i innych urządzeń placu zabaw. Dzieci mogły też zobaczyć takie zwierzęta jak kozy czy owce. Pomiędzy atrakcjami przygotowanymi dla dzieci był pyszny placek drożdżowy, chleb ze smalcem i kiszonym ogórkiem, żurek oraz kiełbaski z grilla. Dzieci zmęczone, ale bardzo zadowolone wracały do domu drzemiąc w autokarze. Wycieczka była doskonałym momentem do krótkiego podsumowania całego projektu i doskonałą okazją do spotkania w takim gronie.

A OTO FOTORELACJA - ZAPRASZAMY!!!

kliknij

(23)

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W dniu 26 czerwca 2015 dzieci z przedszkola uczestniczyły w Uroczystej Akademii z okazji zakończenia Roku Szkolnego. Co prawda dla nich wakacje jeszcze się nie zaczęły, ale tak jak wszyscy pozostali wychowankowie Ośrodka oficjalnie zakończyli rok szkolny.  Troje przedszkolaków otrzymało Dyplomy Ukończenia „0” i po wakacjach pójdą do I klasy Szkoły Podstawowej w naszym Ośrodku. Natomiast wszystkie przedszkolaki otrzymały „Dyplom Dzielnego Przedszkolaka” oraz upominki, jako nagrodę za wspaniałą pracę przez cały rok.

A OTO FOTORELACJA - ZAPRASZAMY

kliknij

(22)

WYCIECZKA DO TEATRU

19 czerwca 2015 dzieci wyjechały na długo oczekiwaną wycieczkę do Poznania i Gniezna. Głównym punktem pobytu w Poznaniu był spektakl pt. „Kto wysiedzi to jajo”, który odbył się w Teatrze Animacji. Podczas przedstawienia dzieci siedziały grzecznie i z otwartymi buziami bacznie obserwowały piękne kukiełki na scenie. Mali amatorzy sztuki byli zachwyceni tym, co zobaczyli. Korzystając z pobytu w Poznaniu dzieci z rodzicami i nauczycielami mogły przespacerować się po Starym Rynku i obejrzeć nasze rodzime cuda tym razem architektury. Kolejnym etapem wycieczki był nieco mniejszy Rynek Główny w Gnieźnie. Tam między innymi dzieci zaopatrzyły się w pamiątki, które będą dla nich miłym wspomnieniem z wycieczki.

A OTO KILKA FOTEK

kliknij

(21)

III WIELKA ZABAWA RODZINNA

III Wielka Zabawa Rodzinna dla wszystkich uczniów-wychowanków Ośrodka, ich Rodzin oraz Pracowników odbyła się 15 czerwca 2015. Nasze przedszkolaki wraz ze swoimi Rodzicami oczywiście wzięli w niej udział. Całe spotkanie miało miejsce na Campingu Borzątew, w otoczeniu lasu, przy plaży znajdującej się nad brzegiem jeziora. Jednak nasze dzieci wraz z rodzicami i kadrą Przedszkola spotkali się nieco wcześniej w Ośrodku. Tutaj odbyły się krótkie zajęcia pokazowe dla Rodziców, a następnie wszyscy razem zasiedli do stołu, aby poczęstować się pysznym tortem, kawą i herbatką. A wszystko to celem uczczenia Dnia Matki i Ojca oraz Dnia Dziecka. Następnie już wszyscy wzięli udział w Wielkiej Zabawie Rodzinnej. Na dobry początek wszystkie dzieci zaprezentowały się w krótkich programach artystycznych dedykowanych Rodzicom z okazji Dnia Matki i Ojca. Potem można było już korzystać ze wszystkich zaproponowanych atrakcji. I tak nasze przedszkolaki przy wsparciu opiekunów dzielnie wzięły udział w konkursach sportowych takich jak: slalom z piłką, slalom z kubeczkami wypełnionymi wodą, podciąganie kłody z drewna na linie, spacer z zamkniętymi oczami. Za te wysiłki przedszkolaki otrzymały bardzo ciekawe nagrody. Po wysiłku fizycznym był czas na słodkości, kiełbaskę z grilla, bigos. Na koniec wszyscy wspólnie bawili się przy muzyce na żywo.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

RODZINNE SPOTKANIE PRZED ZABAWĄ

kliknj

III WIELKA ZABAWA RODZINNA

kliknij

(20)

PIKNIK W IMIOŁKACH

W piątek 5 czerwca 2015 część dzieci uczęszczających do naszego przedszkola wybrała się wraz z opiekunami na łono natury. Zorganizowany został piknik nad jeziorem Lednickim w miejscowości Imiołki. Dzieci miały okazję na bezpośrednie obcowanie z pięknem przyrody. Piknik odbył się nad samym brzegiem jeziora. Gdzie pod koniec pikniku przygotowaliśmy posiłek z grilla. Dzieci skorzystały również z okazji bytności w pobliżu Pól Lednickich, gdzie co roku odbywają się spotkania młodzieży. Przedszkolaki dzielnie przeszły przez bramę „Rybę” oraz zamoczyły stopy w czystym jeziorze.

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

kliknij

(19)

IV FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ „ZIELONE NUTY”

IV Festiwal Piosenki Ekologicznej „Zielone Nuty” odbył się 21 maja 2015 w Dąbrówce Kościelnej. Dzieci z naszego przedszkola przebrały się w piękne stroje „Leśnych duszków” i zaprezentowały program artystyczny pt. „Leśne Duszki”.  Mali artyści urzekli swoim występem jury i zagwarantowali sobie I nagrodę w kategorii ”Najpiękniejsza piosenka ekologiczna”.  Przy okazji występów dzieci miały okazję integracji poprzez wspólną zabawę z dziećmi i młodzieżą zarówno z Ośrodka jak również z innych szkół Powiatu Gnieźnieńskiego, Wrzesińskiego i Słupeckiego.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ Z FESTIWALU

kliknij

(18)

„ZAJĄCZKI”

W dniu 2 kwietnia 2015  w Przedszkolu odbyły się wyjątkowe zajęcia - „Zajączki” . Przedszkolaki wraz z dziećmi z innych przedszkoli mogły w przyjemny i miły sposób dowiedzieć się, czym są Święta Wielkanocne, jakie wiążą się z nimi tradycje, jak również samodzielnie wykonać kilka atrakcyjnych ozdób na stół wielkanocny. Uczestnicy zajęć przygotowali własnoręcznie pisanki, malowali gipsowe kurki i zajączki oraz rozwiązali wielkanocne zagadki. Wybrali wielkanocne produkty, których nie może zabraknąć w wielkanocnym koszyczku oraz poznali wielkanocnego zająca – Franka. Po „ciężkiej pracy”  przyszedł czas na posiłek – Wielkanocne śniadanie. Wszyscy razem zasiedli przy pięknie przybranym stole i spożyli tradycyjne świąteczne potrawy. Główna atrakcja została na koniec spotkania. Każdy miał okazję sfotografowania się z cudownym różowym zającem. Będzie to pamiątka na długie lata.

A OTO FOTORELACJA - ZAPRASZAMY

kliknij

(17)

WYCIECZKA DO OĆWIEKI

Dnia 13 marca 2015 dzieci  z naszego  przedszkola wraz  ze swymi rodzicami udały się na Warsztaty Wielkanocne  do Oćwieki. W świątecznej scenerii miały okazję wykonać baranka z masła, upiec, a następnie udekorować pyszne mazurki. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały gospodarza tego miejsca- Pana Piotra, który opowiadał im o tradycjach i zwyczajach związanych ze świętami Wielkiej Nocy. Wiele radości sprawiło im malowanie pisanek, tworzenie pięknych stroików. Własnoręczne wykonane ozdoby wielkanocne były niepowtarzalną ozdobą świątecznego stołu. Finał tych  wyjątkowo ciekawych warsztatów stanowiło śniadanie- wszyscy czuli się jak jedna wielka rodzina zajadając się tradycyjnymi potrawami. Na stole gościła kiełbasa, jajko, chleb posmarowany masłem zrobionym przez nas oraz  smakowite mazurki. Po sycącym posiłku wszyscy udali się na się spacer do wielkanocnej zagrody, gdzie mogli obserwować królika, zające, świnki i kury. Przedszkolaki zadowolone, uśmiechnięte i pełne niezapomnianych wrażeń wróciły do domów.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

kliknij jajko

(16)

BAL KARNAWAŁOWY

W dniu 6 lutego 2015 nasze przedszkolaki były gośćmi na balu karnawałowym organizowanym w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kłecku. Gospodarzem balu było Przedszkole Niepubliczne „Akademia Małego Odkrywcy” w Kłecku. Spotkanie miało charakter integracyjny, gdyż  uczestniczyło w nim 38 dzieci z normą intelektualną z w/w przedszkola. Nasze dzieci wystąpiły w pięknych, bajkowych przebraniach, a czekało na nich wiele atrakcji. Bal prowadził wodzirej, odbyło się wiele ciekawych konkursów oraz słodki poczęstunek. W balu uczestniczyli też rodzice dzieci przedszkolnych.

A OTO FOTORELACJA Z BALIKU ZAMIESZCZONA NA STRONIE FB AKADEMII MAŁEGO ODKRYWCY - ZAPRASZAMY!

kliknij

(15)

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W czwartek 5 lutego 2015 w naszym przedszkolu przywitaliśmy wyjątkowych gości. W nasze progi po raz drugi przybili kochani dziadkowie. Przedszkolaki wraz z paniami wychowawczyniami przygotowały krótki program artystyczny. Była piosenka dla babci i dziadka oraz wierszyki. Na wysokości zadania stanął Aleksander, który samodzielnie pięknie wyrecytował wierszyk o dziadku. Pozostałe dzieci pokazały ogromne zaangażowanie i talent aktorski przedstawiając jego treść. Nie obyło się oczywiście bez prezentów. Dziadkowie dostali cudowne złote korony, natomiast babcie zostały obdarowane kolorowymi kwiatami. Jednak emocji nie było końca. Wszystkim dziadkom zakręciła się łezka podczas oglądania premierowego filmu z jasełkowego występu swoich wnuków. Na twarzach wielu z nich widać było ogromną dumę połączoną ze  wzruszeniem. Widok wnuczka, czy wnuczki w stroju owieczki okazał się bezcenny. Płyta z filmem była kolejnym prezentem jaki otrzymali dziadkowie od swoich wnuków. Aby dziadkowie mogli trochę ochłonąć wnuczkowie zaprosili ich na pyszny, słodki poczęstunek i kawę. Wszyscy wspólnie usiedli przy stole, wnukowie z dziadkami i zajadali się słodkościami. Szczególnym przysmakiem był tort dla kochanych dziadków. Wszyscy spędzili niesamowity i magiczny czas, którego długo nie zapomną. W spotkaniu uczestniczyło 13 dziadków naszych dzieci.

ZAPRASZAMY NA FOTORELACJĘ

kliknij

(14)

 TEATRZYK O KOCIE CO W BUTACH CHODZIŁ

Dnia 16 stycznia 2015 roku do naszego przedszkola zawitał teatrzyk kukiełkowy. Mieliśmy okazję obejrzeć historię niesamowitego "Kota w butach". Wszystkie dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły przygody bajkowego kota, który swoją pomysłowością i sprytem dopomógł swojemu panu zdobyć bogactwo i rękę królewny. Po spektaklu maluchy chętnie oglądały kukiełki i miały okazję chwilkę się nimi pobawić. Dziękujemy.

FOTORELACJA

kliknij

(13)

ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE

 „Gdy zapada grudniowa noc…” , w noc Wigilii Bożego Narodzenia, w naszych sercach nastaje radość i pokój. W ten świąteczny nastrój wprowadziły nas dzieci, rodzice oraz terapeuci, którzy przygotowali i przedstawili przepiękne jasełka. Maluszki ku uciesze swoich najbliższych, w pięknych strojach owieczek opowiedziały historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami i pastorałkami. Przepiękna scenografia nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Po przedstawieniu dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie pierniczki, które piekły i zdobiły podczas zajęć. Nieco później na przedszkolaków czekała wspaniała niespodzianka od samego Świętego Mikołaja, który przybył do dzieci ze wspaniałymi prezentami. Spotkanie, które odbyło się 18 grudnia, zakończyło się wigilijnym poczęstunkiem.
Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy oraz wczucie się w role. Dziecięca interpretacja narodzin Jezusa Chrystusa, kolędy, świąteczne stroiki i dekoracje, prezenty oraz wzajemne życzenia, które zakończyły spotkanie, pozwoliły wszystkim poczuć atmosferę zbliżających się świąt. Spotkanie przepełnione było radością dzieci oraz wzruszeniem rodziców, dumnych ze swych pociech. Niech radość Świąt Bożego Narodzenia towarzyszy wszystkim przez cały Nowy Rok!

TUTAJ ZOBACZYSZ NASZĄ STAJENKĘ Z OWIECZKAMI I SPOTKANIE Z MIKOŁAJEM

kliknij


A TUTAJ ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI I FOTOGALERII
ZE ŚWIĄTECZNEGO SPOTKANIA W NASZYM OŚRODKU

kliknij

(12)

PRZYGOTOWANIA  DO ŚWIĄT

Nasi milusińscy spędzili okres przedświąteczny w przedszkolu z pewnością pracowicie i bardzo radośnie. Dzieci w  brały udział w prawdziwych przygotowaniach do Świąt Bożego Narodzenia! Zaczęliśmy od wyrabiania ciasta na pierniczki, wykrawania i pieczenia, a następnie zabraliśmy się do ich dekorowania. Przygotowywaliśmy także samodzielnie dekoracje świąteczne, ubieraliśmy choinkę oraz poznaliśmy wiele obrzędów związanych z tradycją świąteczną.

FOTOGALERIA

kliknij

(11)

ACH TE CUDNE BOMBECZKI!

W dniu 12 grudnia 2014 roku  uczestniczyliśmy w wycieczce do fabryki bombek. Gnieźnieńskie przedsiębiorstwo Kadpol jest jednym z niewielu, gdzie każdą bombkę maluje się ręcznie. Oznacza to, że podczas produkcji nie ma dwóch takich samych ozdób. Mimo, że motywy znajdujące się na nich są podobne, zawsze znajdzie się jakiś różniący je element. Podczas zwiedzania manufaktury dzieciom towarzyszyli również rodzice. Na miejscu czekali na nas panowie w strojach Mikołaja, którzy oprowadzili nas po fabryce i zapoznali z procesem produkcji bombek. Podczas pobytu w fabryce zwiedziliśmy poszczególne działy produkcyjne: dmuchalnię, srebrzalnię, lakiernię oraz dekoratornię. Po zwiedzaniu fabryki dzieci uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Podczas nich mogły poznać tajniki dekorowania i pakowania bombek. Przedszkolaki samodzielnie ozdobiły aż 4 bombki, a efekt ich pracy był niesamowity. Na pamiątkę pobytu, każdy uczestnik otrzymał bombkę ze swoim imieniem. Tegoroczne święta będą na pewno niezapomniane, bowiem na choinkach dzieci będą wisiały wykonane przez nie piękne bombki - pamiątka z naszej wspaniałej wycieczki.

FOTORELACJA

kliknij

(10)

POWITANIE MIKOŁAJA

W piątek, 5 grudnia, wszystkie dzieci z naszego przedszkola z utęsknieniem czekały na niezwykłego gościa - Mikołaja.  Już od samego rana przedszkolaki nasłuchiwały, czy nie słychać dźwięku dzwonka sań św. Mikołaja. Długo oczekiwany gość dotarł na czas. Swoje wejście, jak na Mikołaja przystało, rozpoczął niezawodnym: "Hou, Hou, Hou!” Na jego wizytę dzieci czekały bardzo cierpliwie. Wcześniej nauczyły się  piosenki,  którą przygotowały specjalnie dla Niego. Gdy tylko pojawił się w drzwiach, na wszystkich buziach pokazał się piękny uśmiech.  Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze. Przedszkolaki wykonywały pracę plastyczną – czapkę mikołajkową, bawiły się w „Zaprzęg reniferów”. Na pożegnanie Mikołaj poinformował wszystkich, że schował dzieciom prezenty i prosił, aby odnalazły je. Przedszkolaki bardzo ucieszyły się i natychmiast ruszyły poszukiwać niespodzianek, kierując się śladami butów pozostawionych przez Świętego. Dzieci z ogromną radością zaprosiły Mikołaja za rok, obiecując, że czekając na niego, będą baaardzo grzeczne.

FOTOGALERIA

kliknij

 

(9)

ANDRZEJKI W NASZYM PRZEDSZKOLU

Jak przystało na koniec jesieni niedźwiedzie szykują sobie legowiska na zimę, ptaki odlatują do ciepłych krajów, a  przedszkolaki organizują andrzejki! Z tej okazji w dniu 28 listopada 2014 roku zaprosiliśmy do wspólnej zabawy kolegów z zaprzyjaźnionego przedszkola Akademii Małego Odkrywcy z Kłecka. Przy akompaniamencie muzyki dzieci mogły uczestniczyć w zabawach ruchowych, pląsach, tańcach. Nie zabrakło również konkurencji z nagrodami: należały do nich zebranie największej ilości serduszek znajdujących się w różnych częściach sali, taniec z balonem. Dużo niezapomnianych emocji zapewniała nam wszystkim  zabawa zwana mumią. Zadaniem dwóch zespołów było stworzenie mumii - jedna osoba stała nieruchomo, druga zamieniała ją w mumię obwijając papierem. Wygrał zespół dzieci, który szybciej stworzył mumię. Po zakończonej zabawie zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek.

FOTOGALERIA

kliknij

(8)

JESIENNY FESTIWAL WARZYW

30 października 2014r. bawiliśmy się na wspaniałej imprezie, na którą zostaliśmy zaproszeni przez starszych kolegów i koleżanki - uczniów naszej szkoły. Było super! A o tym, co tam się działo, dowiecie się tutaj.

kliknij na warzywka

(7)

UDZIAŁ W III POWIATOWYM FESTIWALU
PIOSENKI EKOLOGICZNEJ „ZIELONE NUTY”

Dnia 16 października 2014 roku nasze dzielne maluchy mogły pochwalić się swoimi talentami  wokalno-tanecznymi, uczestnicząc w III Powiatowym Festiwalu piosenki Ekologicznej w Dąbrówce Kościelnej. Artyści zaśpiewali tam piosenkę pt. „Segregacja”, za którą zostali uhonorowani nagrodą za najpiękniejszą piosenkę o tematyce ekologicznej. Jesteśmy z Was dumni!!!

FOTORELACJA

kliknij

(6)

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Piękna, złota, polska jesień zachęca nas do częstych odwiedzin ogrodu przedszkolnego. 10 października 2014 roku odbyło się tu Święto Pieczonego Ziemniaka. Wspaniała pogoda sprzyjała dobrej zabawie. Były zawody w sadzenie i zbieranie ziemniaków, slalom z „gorącym ziemniaczkiem”, zabawa ,,Kelnerzy” – przenoszenie ziemniaków na drewnianej łyżce, wyścig z rzutem ziemniakiem do wiaderka. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w  wyścigu w workach na  ziemniaki, a  także w wyścigu drużyn, która szybciej zbierze ziemniaki. Nie zabrakło oczywiście zabawy ruchowo-integracyjnej „ Mój ziemniaczku”, która stanowiła przerywnik dla powyższych konkurencji:

 „Mój ziemniaczku, mój malutki, rośnij duży, okrąglutki.
Ziemniak urósł, że aż strach, więc go zjedli, no i trach”.

Każde dziecko mogło przygotować sobie również zabawną kukiełkę z ziemniaka. Zakończenie wspaniałej zabawy stanowiła konsumpcja pieczonych ziemniaczków, które przygotowały dla nas panie kucharki. 

FOTORELACJA

kliknij


(5)

ACH! TE KSZTAŁTY, FIGURY, KOLORY!

 W naszym przedszkolu nigdy się nie nudzimy! Dzisiaj, 7 października, także odkrywaliśmy wiele ciekawych rzeczy. Poznawaliśmy kolory, przeróżne kształty i figury. Przy okazji doskonaliliśmy swoje manualne umiejętności. A ile przy tym było zabawy, niewiarygodnej radości i frajdy! Zobaczcie sami!

ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII

kliknij

(4)

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Święto Patrona obchodzone w naszej placówce 01.10.2014 r., było okazją do uroczystego Pasowania  Przedszkolaków. Okres adaptacyjny dzieci mają za sobą, a uwieńczeniem tego czasu  jest symboliczne włączenie  ich do społeczności Ośrodka. Na naszą uroczystość przybyło wielu gości, również przejęci ale jakże dumni rodzice maluchów. Kulminacyjnym punktem dnia było złożenie przez  dzieci  przysięgi o następującej treści:

"My maluchy przyrzekamy, być od dzisiaj przedszkolakami.

Nie grymasić i nie szlochać, zawsze swoje Panie kochać.

Grzecznie bawić się i brykać, w mig zajadać z talerzyka.

Od dziś zawsze być zuchami i dobrymi kolegami."

Następnie  odbyło się  pasowanie ogromnym piórem przez Pana Dyrektora Adama Serwatkę. Na potwierdzenie wejścia w nowy etap życia pociechy otrzymały kolorowe dyplomy i wspaniałe upominki - "rogi obfitości". Miłą niespodziankę sprawili nam swoim wspaniałym występem goście - dzieci z Przedszkola Mali Odkrywcy. Po części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni do wspólnego biesiadowania, na ten czas boisko szkolne zamieniło się w prawdziwe obozowisko harcerskie. Czekało na nas mnóstwo atrakcji. Było pyszne jedzenie, tańce i zabawy sportowe.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA RELACJI I FOTOGALERII Z NASZEGO ŚWIĘTA

kliknij

 

(3)

WYCIECZKA NA DZIKI ZACHÓD

Dnia 18 września nasze przedszkolaki odbyły interesującą podróż w czasie na Dziki Zachód. Razem z tatusiami i paniami z przedszkola dzieci mogły przekonać się jak płynęło życie codzienne w miasteczku Silverado. Byliśmy świadkami łapania byków, ucieczki zbirów z więzienia oraz napadu na bank. Następnie każde dziecko samo na własnej skórze odczuło jak to jest spaść z wysokiego byka rodeo. Naszą podróż w czasie zakończyliśmy jedząc prawdziwą kowbojską ucztę w Saloonie.

ZERKNIJ DO FOTOGALERII

kliknij

 

(2)

IDZIE JESIEŃ, PLONY NIESIE...

Dzisiaj przekonaliśmy się, że jesień to bardzo ciekawa, pełna ciepłych barw i malownicza pora roku. I tyle ma dla nas wspaniałych i pysznych darów: aromatyczne grzybki, soczyste jabłuszka, śliwki, gruszki, winogrona, ziemniaczki, buraczki, kukurydzę, dynie, kapustę.... Już ślinka nam cieknie na te jesienne smakołyki! I te kolorowe, wielobarwne liście, czerwona jarzębina, głóg, orzeszki, szyszeczki oraz kasztany, z których można robić zabawne ludziki. 

ZAPRASZAMY DO FOTORELACJI Z NASZYCH ZAJĘĆ

kliknij

 

 (1)

LUBIMY ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU!

 Każdy przecież wie, że ruch, zwłaszcza na świeżym powietrzu, to samo zdrowie. Wrześniowa aura zachęca do wyjścia na dwór, więc z ochotą korzystamy z takiej okazji. Najwięcej frajdy sprawiają nam zabawy na placu zabaw. Bujamy się, biegamy, zjeżdżamy na zjeżdżalni, pokonujemy tor przeszkód... Ale fajnie!

OTO DOWÓD! ZOBACZ FOTOGALERIĘ!

kliknij

 

(M.Szczygielska) (red.)