Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

ZHP

"Życie bez przygód byłoby strasznie głupie."

(sir Robert Baden-Powell)

 

CZUWAJ! WITAMY!

Przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku od 2002 roku działa 9. Drużyna Harcerska "Bury Wilk", która jest samodzielną jednostką harcerską Hufca ZHP Gniezno. Drużynowym jest phm. Robert Przykucki - nauczyciel i wychowawca w OSW w Kłecku.

Nasza drużyna dostosowuje swoją działalność do środowiska, w którym działa. Zajmuje się przede wszystkim pokazywaniem młodzieży z Kłecka i okolic trochę innego życia. Jest ciekawą alternatywą dla tych wszystkich, którzy swój czas potrafią spędzać w domu przed telewizorem, czy przed komputerem. Daje młodzieży szansę na życie z przygodą, możliwość poznania gór i pięknych zakątków naszej ojczyzny, poznania siebie, przełamania lęków, daje  możliwość poznania, czym jest prawdziwa przyjaźń i zaufanie.

Drużyna w swojej działalności sięga też do historii harcerstwa, którą stara się przedstawić w ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób. Są to wieczory przy ognisku, a także gry historyczne, gry tematyczne i fabularne.

Spotkania drużyny odbywają się w harcówce, która mieści się przy Izbie Patrona Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku - hm. Zygmunta Imbierowicza.

Zapraszamy do odwiedzenia stron harcerskich:

www.miniportal.harcerski.pl

www.media.zhp.pl

www.gniezno.zhp.pl

FOTOGRAFICZNE MIGAWKI

W NASZEJ HARCÓWCE

 

Z PRZYGODĄ ZA PAN BRAT

 

DRUH ROBERT PRZYKUCKI ZOSTAŁ ODZNACZONY KRZYŻEM ZA ZASŁUGI DLA ZHP.

GRATULUJEMY!


1.10.2012r. - obchody 80-lecia powstania pierwszych drużyn harcerskich w Kłecku.