Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

Historia Ośrodka

 

Początek historii Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kłecku wiąże się z organizacją placówki w pierwszym obiekcie przy ul. Gnieźnieńskiej 5. SOSW w Kłecku rozpoczął swoje funkcjonowanie z dniem 1 października 1993 r. w jednym z dwóch budynków:

  • byłych siedzib Szkoły Podstawowej po uprzednim wyremontowaniu i zaadoptowaniu dla potrzeb placówki szkolnictwa specjalnego ze środków Kuratorium Oświaty w Poznaniu. Z dniem 1 września 1999 r. zmieniliśmy lokalizację placówki wprowadzając się do aktualnej siedziby Ośrodka,
  • obiektu, który został wyremontowany nakładem finansowym Kuratorium Oświaty w Poznaniu i PFRON-u, a doposażenie placówki sfinansowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie.

Efektem tej zmiany jest znaczna poprawa warunków edukacji naszych wychowanków i kadry nauczycielskiej. Dodatkowo wzbogaciliśmy się o pomieszczenia dydaktyczne, miejsca w internacie, blok żywieniowy, pomieszczenia dla pracowników administracji i obsługi.

W 1993 r. placówka rozpoczęła działalność w składzie organizacyjnym:

- Szkoły Podstawowej z kl. I-IV
- Internatem

W miarę upływu kolejnych lat zmieniał się stopień organizacyjny szkoły, która stanowiła integralną część Ośrodka - sukcesywnie przybywało po jednym wyższym oddziale.