Zapowiedzi wydarzeń

 • sonce55.jpg

Szukaj

V POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI EKOLOGICZNEJ "ZIELONE NUTY"

Podobnie jak w latach ubiegłych w Dąbrówce Kościelnej na terenie „Rancza w Dolinie” 19 maja 2016r. odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Ekologicznej „ZIELONE NUTY”. Były to już piąte jubileuszowe zmagania finałowe, w których wzięło udział 6 zespołów z terenu powiatu gnieźnieńskiego i słupeckiego.

Organizatorami była nasza Placówka oraz Starostwo Powiatowe w Gnieźnie. Uroczystego otwarcia konkursu dokonali: Pani Magdalena Musiałowicz – dyrektor Wydziału Środowiska Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Pan Marcin Makohoński  - dyrektor Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Tadeusz Bąkowski – Wójt Gminy Kiszkowo oraz Pani Dyrektor naszej placówki – Lidia Sojkin – Rembikowska, która  pełniła funkcję Gospodarza Festiwalu.

Wykonawców oceniało jury w składzie:

 • Pani Magdalena Musiałowicz
 • Pan Marcin Makohoński
 • Pan Tadeusz Bąkowski
 • oraz Pan Tadeusz Frąckowiak – prezes Koła Łowieckiego „Sarna” w Kłecku.

Jury przyznawało punkty na podstawie: doboru repertuaru, poziomu warsztatu wykonawczego i interpretacji wokalno-scenicznej.  Po wnikliwych naradach komisja konkursowa nagrodziła eko-artystów w następujących kategoriach: 

I.  najpiękniejsza piosenka o tematyce ekologicznej:
II. ciekawa aranżacja wykonywanego utworu:
III. wyjątkowy styl i poczucie rytmu:

 • Zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej nr 14 Specjalna w SOSW nr 2 w Gnieźnie – „Jak dobrze nam zdobywać góry”, przygotowany przez Panią Katarzynę Skoczylas - Kmieciak
 • Zespół „Figlarze” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. hm. Z. Imbierowicza w Kłecku – „Poranny trylek”, przygotowany przez Panią Annę Małecką
 • Zespół „EKO-TEAM” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. M. Grzegorzewskiej w Słupcy –  „Opowie ci wiatr”, przygotowany przez Pana Adriana Adamczyka
 • Zespół „NIEPOKORNI” z Warsztatu Terapii Zajęciowej im. H. Bojarskiej w Kłecku – „Eko-biesiada”, przygotowany przez Panią Monikę Ostrysz i Pana Roberta Zgołę
 • Zespół „Leśne Skrzaty” z Przedszkola Specjalnego w SOSW w Kłecku – „Wielkie sprzątanie”, przygotowany przez Panie – Magdalenę Szczygielską i Joannę Maciejewską
 • Zespół wokalno – taneczny z Domu Opieki Społecznej dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie w Łopiennie – „Kwiaty”, przygotowany przez Panie – Joannę Szczepańską i Martę Kucharską.

Poziom przygotowania eko-artystów z roku na rok jest coraz wyższy. Uczestnicy z dużym zaangażowaniem przedstawili program artystyczny śpiewają piosenki pełne kwiatów, ogrodów i ekologii, ilustrowane ciekawymi strojami i tańcem. 

O szczegóły imprezy dbali koordynatorzy nadzorując przygotowania Festiwalu: Magdalena Szczygielska, Aneta Matuszczak – Nowak oraz Pan Tomasz Pietruszewski, który troszczył się o oprawę muzyczno – techniczną i angażował Gości i Uczestników do wspólnego śpiewania festiwalowego hymnu:

Nutki zielone słychać dziś,

bo to festiwal -  warto tutaj być.

Nutki zielone płyną w świat,

każdy się bawi, każdy rad.

Już po raz drugi w czasie festiwalu wspaniałą zabawę umilił gościnny występ Pana Roberta Zgoły – dyrektora Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Kłecku. Oczywiście, jak zawsze, przygotowano pyszny poczęstunek dla wszystkich uczestników i zaproszonych gości: swojskie jadło, grillowane kiełbaski oraz przepyszne ciasto drożdżowe.

Festiwal dofinansowany został ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w ramach przedsięwzięcia pn.: „Podnoszenie świadomości ekologicznej na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego poprzez konkursy i inne imprezy upowszechniające wiedzę ekologiczną i przyrodniczą”. 

Duże podziękowania należą się również sponsorom, Przyjaciołom naszej placówki:

 • Gospodarzom „Rancza w Dolinie” – Państwu Hannie i Jarosławowi Sudoł,
 • Panu Zdzisławowi Serwatce,
 • Panu Rafałowi Śmiłowskiemu,
 • Panu Tadeuszowi Frąckowiakowi.

Organizatorzy i koordynatorzy V Jubileuszowego Festiwalu "ZIELONE NUTY" dziękują także wszystkim Eko-artystom, Gościom, Nauczycielom, Opiekunom oraz Wychowankom naszej Placówki za udział w imprezie i wspaniałą zabawę.

DO ZOBACZENIA ZA ROK!

fotorelacja - wkrótce