Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

V JUBILEUSZOWY NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY "DOSIĘGNĄĆ GWIAZD" ZA NAMI!

„Kiedy sięgasz po gwiazdy, sięgasz po najdalszą rzecz na świecie.

Kiedy sięgasz głęboko w siebie, jest to to samo, ale w przeciwnym kierunku.

 Jeśli sięgniesz w obu kierunkach, obejmiesz wszechświat.”  

Vera Nazarianin 

W niedzielę 5 lutego 2023 r. na deskach gnieźnieńskiego Teatru odbył się po raz piąty Noworoczny Koncert Charytatywny „Dosięgnąć Gwiazd” zorganizowany przez naszą Placówkę - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. hm. Zygmunta Imbierowicza w Kłecku pod patronatem Starosty Gnieźnieńskiego. Tegoroczna, jubileuszowa edycja Koncertu była naprawdę wyjątkowa, można rzec – kosmiczna!

 Z ciemnego, rozgwieżdżonego nieba pospadały gwiazdy pełne marzeń, wyjątkowych, pięknych marzeń naszych uczniów. Gwiazdeczki skrupulatnie pozbierali zaskoczeni nieco uczniowie - Olek i Wiktor, którzy zaprosili wszystkich gości do odbycia wspólnej kosmicznej podróży i obejrzenia specjalnie z tej okazji przygotowanego filmiku. Scenariusz napisała pani Renia Duda i zrealizowała przy wsparciu technicznym wicedyrektora Przemysława Dębowskiego i pana Tomka Pietruszewskiego oraz ogromnemu zaangażowaniu kadry SOSW, która jak zawsze spisała się na medal!

I polecieliśmy do Centrum Lotów Kosmicznych oraz Laboratorium Obserwacji  Niezwykłych Zjawisk Astronomicznych. Nie trzeba było kupować dodatkowych biletów ani zakładać specjalnych kombinezonów. Wystarczyło włożyć tylko gwiezdne okulary, by wyraźnie widzieć wszystkie iskrzące się oraz te spełniające się marzenia… 

To było coś… Coś… Aż brak słów, żeby opisać tę niecodzienną podróż wśród milionów gwiazd, planet, nieskończonych konstelacji zdarzeń i marzeń naszych wychowanków. To dzięki marzeniom podejmujemy w życiu wyzwania, odkrywamy talenty i realizujemy pasje sprawiając, że życie staje się ciekawsze i warte... przeżycia.

Tak byśmy chcieli, żeby marzenia spełniały się każdego dnia… I robimy wszystko co w naszej mocy, żeby choć w cząstce je ziścić, sprawić, by każdy nasz podopieczny mógł „dosięgnąć gwiazd”.  

A oto nasz filmik - zapraszamy do obejrzenia.

  kliknij na link - "DOSIĘGAĆ GWIAZD CO DNIA"

Po filmowej, kosmicznej wycieczce, pani dyrektor Lidia Sojkin-Rembikowska wraz z wicedyrektorem panem Przemysławem Dębowskim powitali wszystkich gości i zaprosili do części koncertowej, w której wystąpili nasi uczniowie oraz wyjątkowy gość – pani Barbara Parzęczewska, która w 2021 r. zwyciężyła polską edycję The Voice Senior.

Publiczność wysłuchała pięknie wykonaną przez uczennicę Darię piosenkę Sanah „Szary świat”. Potem szkolne trio – Michał, Szymon i Leon porwali publiczność energetyczną piosenką ekologiczną pt.: „Ziemia” z autorskim tekstem nauczycielki muzyki do znanej melodii Village People - YMCA. Mieszana grupa uczniów w indiańskich strojach, do melodii „El Condor Pasa”, przy akompaniamencie fletu pani Ani Małeckiej i gitary pana Marcina Smusza, zabrała publiczność swoim tańcem w niezwykłą, muzyczną podróż do Peru. Uczniowski koncert zwieńczył brawurowy występ Leona w towarzystwie trzech Hiszpanek. Leon zaśpiewał chyba najbardziej znany utwór Jerzego Połomskiego – „Cała sala śpiewa z nami”. I faktycznie cała sala zaśpiewała z Leonem! No i spełniły się malutkie artystyczne marzenia uczniów - występ przed tak ogromną i wspaniałą, pełną dobrych serc widownią.

No to lecimy dalej! Na kolejny gwiazdozbiór, gdzie niezwykłą energią i ciepłem bije Wielka Muzyczna Gwiazda – Pani Barbara Parzęczewska.

Pani Basia zaserwowała nam muzyczną ucztę, bogatą i obfitującą w przeróżne przeboje, w tym także własny utwór. Było wiele radości, emocji i wzruszeń, a momentami łezka w oku się zakręciła. Publiczność żywo reagowała i wspaniale bawiła się przy utworach wykonanych przez panią Basię, a były to polskie piosenki - Radość najpiękniejszych lat, Za tobą pójdę jak na bal, Kawałek podłogi, Tyle pięknych słów oraz zagraniczne przeboje - I Cant Give You, I Vill Survive, Stand By Me, Cant Take My Eyes i My Way. Całości dopełniała piękna oprawa przygotowana przez panią wicedyrektor Danutę Grembowską - przeróżne tła sceniczne, a o efekty specjalne i grę świateł zadbała ekipa techniczna teatru. Jednak to pani Basia zaświeciła najmocniej i oczywiście nie obyło się bez bisu! Widownia nagrodziła naszą Gwiazdę gromkimi brawami a uczniowie wręczyli pani Basi i pani menedżer Renacie Brukiewicz bukiet kwiatów, podziękowania oraz upominek – aniołka z makramy wykonanego przez uczniów.

Po występie naszej Super Gwiazdy uczniowie zaprosili gości do obejrzenia kolejnego filmiku z udziałem wychowanków, a potem nadszedł czas na kosmiczny lot na spełniającą marzenia Planetę Dobrych Serc, na której odbyła się gwiezdna aukcja. Tak, tak – jest taka cudowna planeta, która w naszej konstelacji pojawia się tuż po nowym roku! Tego wieczora było tam wiele dobrych serc, które okazały się niezwykle szczodre, za co bardzo im dziękujemy! Aukcję z zaangażowaniem i wielkim powodzeniem poprowadzili nauczyciele - pani Lilianna Jończyk oraz panowie Dariusz Dobrzycki i Maciej Duras, a pani Gosia Popielak zaprezentowała widzom aukcyjne podarunki dobrych serc.

Zwieńczeniem kosmicznych lotów w poszukiwaniu gwiazd spełniających marzenia dzieci była uroczysta gala wdzięczności – GALA ANIOŁA DOBREGO SERCA, podczas której dziękujemy wspierającym nas „i na co dzień i od święta” osobom, firmom, po prostu „Aniołom”.  

W tym roku tą wyjątkową statuetkę „Anioła Dobrego Serca” autorstwa pani wicedyrektor otrzymali najdłużej nas wspierający: Państwo Ewa i Maciej Kusy – Firma EVITA i AGRO KUSY z Mieleszyna, Firma SERPOL COSMETICS z Mieściska, Firma ELEKTROIN z Kłecka oraz obchodzące 15-lecie działalności na rzecz SOSW w Kłecku - Stowarzyszenie „RADOŚĆ”. 

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym tym zaszczytnym, honorowym tytułem! Cieszymy się, że jesteście z nami!

I tak ten pełen wrażeń kosmiczno-koncertowy wieczór dobiegł końca. Po nim w teatralnym foyer na wszystkich gości czekała pyszna uczta przygotowana przez zaprzyjaźnioną firmę cateringową „Pasja Catering Anna Janas” z Ośna. Tradycyjnie podczas poczęstunku toczyły się same ciepłe rozmowy, opowieści o koncertowych wrażeniach i przeżyciach. A że żadne słowa nie oddadzą piękna i głębi osobistych przeżyć, to serdecznie zapraszamy po nowe, piękne, pełne wzruszeń i emocji przeżycia za rok, na nasz szósty Noworoczny Koncert Charytatywny „Dosięgnąć Gwiazd!”.

Dziękujemy za  spędzenie z nami tych cudownych chwil.

Życzymy zdrowia i wytrwałości w sięganiu po marzenia,

bo nasze marzenia właśnie się spełniają!

DO ZOBACZENIA  ZA  ROK !!!

Zapraszamy do fotogalerii na szkolnym FB

A tutaj link do filmowej fotorelacji (można ją też obejrzeć klikając na obraz powyżej)

V Jubileuszowy Koncert Noworoczny "DOSIĘGNĄĆ GWIAZD"