Zapowiedzi wydarzeń

  • a_stop-covid-19.png
  • ba_dezynfekujrece1.jpg
  • b_nosmaseczke1.jpg
  • c_myjrece2.jpg
  • d_nosrekawice1.jpg
  • e_myjpowierzchnie1.jpg
  • f_nosmaseczke2.jpg

Szukaj

UROCZYSTE PODSUMOWANIE PROJEKTÓW DOFINANSOWANYCH PRZEZ PFRON

W piątkowe przedpołudnie  - 2 września 2022 r., odbyła się w naszej placówce uroczystość podsumowująca realizację projektów dofinansowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i Starostwo Powiatowe.

 Gośćmi uroczystości była wicestarosta - pani Anna Jung oraz dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON - pani Anna Skupień, która oficjalnie wręczyła klucze dyrektor SOSW  - pani Lidii Sojkin-Rembikowskiej do dwóch nowych 9-osobowych busów do przewozu dzieci i młodzieży niepełnosprawnej do przedszkola i szkół specjalnych w SOSW w Kłecku. Swoją obecnością zaszczycił nas także dyrektor Wydziału Inwestycji w Starostwie - pan Maciej Brzuszkiewicz. Oprócz zakupu busów wykonane zostały jeszcze dwa projekty: dostosowanie pomieszczenia higieniczno-sanitarnego do potrzeb osób niepełnosprawnych - remont uczniowskiej łazienki oraz przystosowanie podłoża i położenie wykładziny antypoślizgowej na korytarzach szkolnych. Łączny koszt zrealizowanych zadań wyniósł prawie 355 tys. zł.

Uroczystość uświetniły występy taneczno-wokalne przedszkolaków i uczniów naszej szkoły oraz prezentacja przedstawiająca efekty i koszt zrealizowanych zadań. Nie zabrakło serdecznych podziękowań, kwiatów i pięknego upominku wykonanego przez uczniów - uczestników zajęć arteterapii. Natomiast uroczyste wręczenie kluczy do busów odbyło się na boisku szkolnym, gdzie zaprezentowano działanie podjazdu dla wózków rehabilitacyjnych. Wszystkie te inwestycje, na które z niecierpliwością czekaliśmy, są niezwykle ważne dla naszych podopiecznych. Jesteśmy wdzięczni i serdecznie dziękujemy Wielkopolskiemu PRFON oraz Starostwu za okazaną życzliwość i wsparcie.