Zapowiedzi wydarzeń

  • balwanki_noca.jpg

Szukaj

FESTIWALOWY DZIEŃ FILMOWY - ZAPRASZAMY!


  kliknij obraz - harmonogram do pobrania
 

HARMONOGRAM FILMOWY

 FILM NR 1  i  2  – KONCERT NIEWIDOMEGO IGORA

To koncert niewidomego Igora. Był zaskoczony tłumem ludzi!

Niewidomy Igor Sobierajski dzięki absolutnemu słuchowi muzycznemu potrafi zagrać każdy utwór. Chłopiec gra na pianinie od 5 roku życia. Potrafił wtedy grać polskie kolędy, a rok później udało mu się opanować "Poloneza" z "Pana Tadeusza". W wieku 8 lat trafił na profesjonalne lekcje do Szkoły Muzycznej I stopnia w Bydgoszczy. Chciałby sprawiać radość ludziom, przez swoją muzykę i udowodnić, że niepełnosprawność nie stanowi żadnych barier.
Igor prowadzi kanał na jednym z mediów społecznościowych, na którym umieszcza swoje wersje popularnych utworów zagrane na pianinie oraz keyboardzie. 13 latek ma bardzo dużą popularność wśród fanów jego talentu.

https://youtu.be/JnMToVnHtDo

Występ niewidomego Igora Sobierajskiego zwieńczył finał "Mam Talent!". Chłopiec zagrał muzykę z filmu "Amelia"! Swoją grą na pianinie wbija w fotel internautów, a teraz sprawi, że gęsia skórka pojawi się na ciele wszystkich widzów popularnego show. Igor nie widzi od urodzenia, ale ma za to absolutny słuch muzyczny! Z łatwością potrafi zagrać każdy utwór - hip-hop, dance, pop itd. – mimo, że nie widzi nut.

https://youtu.be/ki_tvlb6G_Y

 

FILM NR 3  „NASZA BAJKA''

Film przedstawia historię konkursu teatralnego dzieci niepełnosprawnych intelektualnie ze Stowarzyszenia K40.

Teatr „Wielkie Jajo”, prowadzony przez Stowarzyszenie K40, działa od września 2008 roku. Projekt jest elementem długofalowych działań, zmierzających do wyrównywania szans edukacyjnych, kulturalnych i rozwojowych oraz przeciwdziałania izolacji społecznej dzieci niepełnosprawnych. Podczas warsztatów aktorzy „Wielkiego Jaja” biorą czynny udział w wyborze, powstawaniu sztuki, tworzeniu scenariusza, scenografii i choreografii. Rozwijają umiejętności, poznają swoje możliwości. Uczą się techniki sztuki teatralnej, ćwiczą śpiew i taniec. Poprzez sztukę wyrażają siebie. Kilka razy
 w roku wyjeżdżają też na spektakle do warszawskich teatrów.

https://youtu.be/rhWhnpB7Mu4

 

FILM NR 4  „JESTEM ŁYSA... I PIĘKNA”

To historia dziewczyny chorej na łysienie plackowate.

Łysienie plackowate jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów, zwłaszcza u młodych osób. Jak wynika z obserwacji lekarzy, z łysieniem plackowatym najczęściej zmagają się dzieci i młodzi dorośli. Szacuje się, że około 60 proc. pacjentów z łysieniem plackowatym ma mniej niż 30 lat.

Łysienie plackowate to przewlekła choroba zapalna, w przebiegu której dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych i wypadania włosów w taki sposób, że na skórze głowy pozostają rozległe plamy, podobne kształtem do placków. Tego typu zmiany mogą powstawać nie tylko na owłosionej skórze głowy, lecz także w jakiejkolwiek innej okolicy owłosionej (np. na brwiach, brodzie itd.).

https://youtu.be/4h7_elMuMe8

 

FILM NR 5  „WYGLĄD NIE JEST NAJWAŻNIEJSZY”

Film przedstawia szkolną historię o wyśmiewaniu koleżanek o dyskryminacji otyłych, o znieważeniu i poniżaniu – wyciągnij wnioski i zanim zaczniesz komentować zastanów się.

Scenariusz, reżyseria, montaż: Daniel Rusin producent, II reżyser, Hanna Iluszczenko asystent producenta: Wiktoria Szulc wsparcie kreatywne/ scenariuszowe: Alicja Eckert Produkcja 2: Fundacja Foma/Marzena Adamczyk sprzęt, II operator: Damian Bartoszek kierownik planu/światło: Tomasz Gizelski postprodukcja audio: Mikołaj Żewierżejew casting: Krzysztof Łączak.

https://youtu.be/i6Af6_q6OlU

 

FILM NR 6  „NIEPEŁNOSPRAWNI MOTYWUJĄ”

Krótki film dokumentalny o życiu osób niepełnosprawnych. Historia kilku osób z Łomży, które wspólnymi siłami chcą otworzyć Game Room VR. Niepełnosprawność - niezdolność do życia w pełni. Jak w naszym kraju żyje się osobom niepełnosprawnym...?

Reżyseria: Paweł Przewoźny operatorzy kamer: Karol Janas, Bartek Ciok, Paweł Przewoźny montaż: Paweł Przewoźny (c) - White Studio - 2019

https://www.youtube.com/watch?v=3lOPqS5tolY

 

FILM NR 7  „ZOBACZ WE MNIE CZŁOWIEKA”

Czy niepełnosprawność to bariera nie do pokonania dla współczesnego nastolatka? Jakie relacje nawiązują osoby w pełni sprawne z ludźmi niepełnosprawnymi? To tylko niektóre z pytań, które stawiają autorzy krótkometrażowego filmu pt. „Zobacz we mnie człowieka". Dwie historie, dwóch nastoletnich bohaterów. Jeden wiedzie normalne życie nastolatka, drugi codziennie mierzy się ze swoją niepełnosprawnością. Twórcy filmu ukazali dzień z życia obu bohaterów, zwykłe codzienne czynności, radości i smutki, które nabierają nowego znaczenia w kontekście fizycznej ułomności jednego z nich. W filmie wystąpili uczniowie słupskich szkół: Łukasz Wismont (wraz z mamą Renatą Wismont), Marek Tupajka i Magdalena Szramowiat. Oficjalna premiera filmu miała miejsce podczas Powiatowych Obchodów Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Damnicy. Film powstał z myślą o wykorzystywaniu go na lekcjach wychowawczych. W zamyśle autorów ma być przyczynkiem do prowadzenia dyskusji o postrzeganiu środowiska osób niepełnosprawnych przez młodych ludzi.

Twórcy filmu: Tomasz Keler i Kamil Wysocki Aktorzy: Łukasz Wismont, Renata Wismont, Marek Tupajka i Magdalena Szramowiat. Film powstał w ramach projektu „Zobacz we mnie człowieka" realizowanego przez Stowarzyszenie „Dajmy im radość" przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego
 w Słupsku.

https://www.youtube.com/watch?v=qtmAyYoR658&pbjreload=101

 

FILM NR 8  „JAK WYGLĄDA ŻYCIE Z AUTYZMEM”

Kuba i Michał. Ich wyjątkowe mamy. I ich autyzm. Co zmienił w ich życiu? Czym jest dla nich samych? Obejrzyjcie wyjątkowy materiał Rafała Gębury, autora vloga 7 metrów pod ziemią.

Więcej na www.jim.org

https://www.youtube.com/watch?v=Y5lucKD1b6U

 

FILM NR 9  „ANNA DYMNA - CZEGO NAS UCZĄ OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE?”

Film przedstawia wyjątkowy wywiad z Anną Dymną, znaną polską aktorką teatralną i filmową. Pani Ania od wielu lat pracuje w fundacji Mimo Wszystko, którą założyła w 2003 roku. Warto w tym miejscu dodać, że w ubiegłym roku gościem specjalnym, który uświetnił wokalnym występem IV Mały Festiwal Filmowy „Integracja Ty i Ja” w Kłecku, była Agata Kubiak – laureatka XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie 2018.

Jak wygląda praca w fundacji? Czego możemy się nauczyć od osób niepełnosprawnych?

Warto poświęcić swój czas na obejrzenie spotkania z panią Anną Dymną – wiele mądrych i wzruszających słów tam powiedziano…

https://www.youtube.com/watch?v=S5ZPNbKrCVk