Zapowiedzi wydarzeń

  • epidemia.png
  • mycie_rak.png
  • zawieszenie2.png

Szukaj

IV NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY „DOSIĘGNĄĆ GWIAZD!” - ACH, CÓŻ ZA PRZEŻYCIE!

 

„Dzisiaj jest niezwykła noc,

wielka jest dziś moja moc.

Światło Tobie drogę wskaże,

zaprowadzi Cię do marzeń!” – powiedział do Marysi „Głos z Nieba”.

…  i Marysia, śliczny Aniołeczek, poszła szukać swej „Gwiazdeczki”, a my – cała, zaciekawiona widownia razem z nią.

Czy tak się stało?

W niedzielne popołudnie, 26 stycznia 2020 r., po raz czwarty w gnieźnieńskim Teatrze odbył się NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY „DOSIĘGNĄĆ GWIAZD!” połączony z Aukcją „DOBRE SERCA” na rzecz wychowanków i wsparcia funkcjonowania Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. hm. Z.Imbierowicza w Kłecku - dowód na słowa Stanisława Witkiewicza, że „cała mądrość, cała filozofia życia to tylko dobroć”.

Organizatorem tego wspaniałego wydarzenia była Rada Rodziców, Dyrekcja i Kadra Pedagogiczna SOSW w Kłecku. 

Koncert objął patronatem Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński.

A co się działo?

Było wiele emocji, wzruszeń, wspaniałych wrażeń, po prostu uczta dla oczu, uszu, duszy i serca!

Dyrektor SOSW w Kłecku Lidia Sojkin-Rembikowska w towarzystwie przedstawicieli Rady Rodziców: Dominiki Wachowskiej i Sebastiana Zapalskiego serdecznie powitali zgromadzoną publiczność i zainaugurowali Koncert.

„Cieszymy się, że przyjęli państwo nasze zaproszenie. Po raz czwarty mamy odwagę znów dosięgać gwiazd. Wierzę, że na zakończenie dzisiejszego spotkania będziemy mogli głośno powiedzieć: mamy to! Dlaczego „dosięgnąć gwiazd”? Odpowiedź jest prosta. Każdy z nas przez całe swoje życie marzy o gwiazdce z nieba. Tylko że nie wszyscy się do tego przyznają. My również marzymy o gwiazdkach dla naszych wychowanków. Z każdym rokiem staramy się stwarzać naszym dzieciom coraz lepsze warunki do nauki. Naszym celem jest stworzenie dzieciom, które każdego dnia dźwigają ciężar swojej niepełnosprawności, warunków do nauki i terapii na miarę XXI wieku”  - tymi ciepłymi słowami pani Dyrektor powitała licznie przybyłych gości  Koncertu.

 A Marysia, Olek i Gracjan  - uczniowie Ośrodka w Kłecku zapowiedzieli pierwszą „Gwiazdeczkę” Koncertu – swoich szkolnych kolegów i koleżanki.

Na teatralnej scenie oglądaliśmy występy najmłodszych dzieci – przedszkolaków i klas wczesnoszkolnych Ośrodka. Tego zimowego wieczora wszyscy przenieśliśmy się do gorącej Afryki. Dzieci pod czujną opieką i przy wsparciu swoich nauczycielek i opiekunek przedstawiły dwa egzotyczne, afrykańskie tańce, a znany wszystkim z dzieciństwa wiersz Juliana Tuwima „Murzynek Bambo” wyrecytowały z pamięci rezolutne Julka i Ania!

 I już rozgrzały się nasze serca!

Ujrzeliśmy małe, cudne, jedyne i niepowtarzalne, bijące niecodziennym blaskiem „Gwiazdeczki”!

Ze wzruszeniem obejrzeliśmy też film przygotowany przez kadrę SOSW z udziałem wychowanków „Aniołkowe granie” – pełne wdzięcznych serc podziękowanie dla wszystkich wspierających Ośrodek w Kłecku.

Wiele niesamowitych wrażeń i emocji dostarczyły widowni występy zaproszonych artystów – Agaty Kubiak i Aleksandra Schmidta, naszych gnieźnieńskich Gwiazd!

Agata Kubiak, uczennica Technikum Ekonomicznego w Gnieźnie,  to niezwykła, utalentowana wokalnie, młoda osoba, która od urodzenia zmaga się z niepełnosprawnością ruchową. Śpiew to jej największa pasja od najmłodszych lat. To także zapalona multiinstrumentalistka - gra na pianinie, gitarze i ukulele, które przynosi jej szczęście.

W 2018 roku stanęła na scenie Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie i została laureatką II miejsca! Festiwal Zaczarowanej Piosenki to ogólnopolski, kilkuetapowy konkurs dla utalentowanych wokalnie osób z niepełnosprawnościami. Ówczesne wydarzenie zadedykowano pamięci Zbigniewa Wodeckiego.

Agata na naszym Koncercie zaśpiewała solo i w duecie, przy akompaniamencie gitarowym nauczyciela SOSW w Kłecku, Marcina Smusza. Wśród zaśpiewanych piosenek, był chwytający za serce, niosący przesłanie utwór Zbigniewa Wodeckiego „Nauczmy się żyć obok siebie”, którym Agata wyśpiewała swój wokalny sukces na Festiwalu w Krakowie.

W koncertowym repertuarze Agaty znalazły się przeboje światowych gwiazd, takich jak.: Quinn, Led Zeppelin, Sam Smith oraz znanych polskich zespołów: Perfekt, Ira, Mrozu&Thomson, Bracia. Było po prostu pięknie! Było cudnie! A pan Marcin  zachwycił gitarową wirtuozerią!

Po występie artystki odbyła się Aukcja charytatywna „Dobre Serca”, którą w tym roku poprowadzili nauczyciele  - Tomasz Pietruszewski i Dariusz Dobrzycki, przy wsparciu wicedyrektora Przemysława Dębowskiego. Nasi debiutanci spisali się na medal! Wylicytowane zostały wszystkie aukcyjne przedmioty, które dodatkowo z gracją prezentowała pani Lilianna Jończyk!  Dobrych i szczodrych serc po raz kolejny nie zabrakło! Dziękujemy!

W drugiej części Koncertu w spektaklu „Tom Bishop” wystąpił odnoszący sukcesy na ogólnopolskiej scenie Aleksander Schmidt przy klarnetowym akompaniamencie muzyka Marcina Piekuta.

„Tom Bishop” to wspaniałe widowisko muzyczno-filmowe, emocjonalna opowieść o tym, że warto spełniać marzenia i to za wszelką cenę, często na przekór wszelkim przeciwnościom losu. Spektakl inspirowany jest przygodami Don Kichota, w którym światłoczuły obraz splata się z muzyką wykonywaną przez muzyków „na żywo”.  Aleksander Schmidt w charakterystycznej dla siebie poetyce opowiedział o współczesnej donkiszoterii. „Tom Bishop” to niezwykle trudne przedsięwzięcie, w którym widać ogrom pracy zarówno pomysłodawcy, jak i reżysera, aktorów czy muzyków.

Aleksander Schmidt jest twórcą tego spektaklu, a także niezależnego projektu TAKLoopNIE, w ramach którego nad płytą „Człowiek w zielonym korytarzu” współpracowało ponad 70 muzyków z całej Polski, w tym takie gwiazdy jak Sarsa, Igor Herbut czy Dawid Podsiadło z zespołem Curly Heads.

Tylko w 2019 roku  „Tom Bishop” wielokrotnie został laureatem ogólnopolskich festiwali artystycznych; np. 1 miejsce na XX Ogólnopolskim Przeglądzie Poezji w Oleśnie, 2 miejsce na III Festiwalu Artystycznym „Koniugacje” w Rawiczu, 3 miejsce na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Słowa w Elblągu oraz 3 miejsce na festiwalu Frazy w Poznaniu.

I na dzisiejszym Koncercie „Tom Bishop” odniósł sukces! Zachwycił każdego z nas. Dziękujemy za możliwość przeżycia i odczucia „na własnej skórze” tej wspaniałej „muzyki duszy”!

Podczas Koncertu corocznie odbywa się niezwykle ważna dla naszej Placówki rzecz, wspaniały i doniosły moment – uroczysta Gala „ANIOŁY DOBREGO SERCA, podczas której dziękujemy wspierającym nas „i na co dzień i od święta” osobom, firmom, po prostu „Aniołom”. W tym roku statuetkę „Anioła Dobrego Serca” (zaprojektowaną i wykonaną przez wicedyrektor SOSW w Kłecku – Danutę Grembowską) otrzymali : Fundacja ECO TEXTIL od Was dla Was oraz Firma Arttile Poland - Mebloteka outlet meblowy z Gniezna. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim nominowanym i nagrodzonym tym zaszczytnym, honorowym tytułem! Cieszymy się, że jesteście z nami!

I tak ten pełen wrażeń, ponad trzygodzinny, koncertowy wieczór dobiegł końca. Po nim w teatralnym foyer na wszystkich gości czekała pyszna uczta, tym razem dla ciała, którą jak każdego roku przygotowała firma cateringowa „Pasja Catering Anna Janas” z Ośna. A podczas poczęstunku toczyły się same ciepłe rozmowy, opowieści o wrażeniach, przeżyciach podczas Koncertu.

I jak się często mówi: opowiedzieć słowami się tego nie da – to trzeba po prostu przeżyć. Zatem zapraszamy po nowe, piękne, pełne wzruszeń i emocji przeżycia za rok, na nasz piąty – Jubileuszowy Noworoczny Koncert Charytatywny „Dosięgnąć Gwiazd!”, bo żadne słowa nie oddadzą piękna i głębi osobistych przeżyć.

A co z „Gwiazdeczką” Marysi?

Udało się!

Znalazła ją i z dumą pokazała widowni! Ona spełni marzenia dzięki Państwu!

My tych „Gwiazd” dosięgamy razem z Państwem i dzięki Państwu! Dziękujemy za  spędzenie z nami tych cudownych chwil.

Życzymy zdrowia i wytrwałości w sięganiu po marzenia, bo nasze marzenia właśnie się spełniają!

ZAPRASZAMY  ZA  ROK !!!

O Koncercie piszą media lokalne:
https://klecko.naszemiasto.pl/sosw-klecko-koncert-charytatywny-dosiegnac-gwiazd/ar/c1-7525845

https://www.facebook.com/powiat.gniezno/posts/1811614235636958

 

 

red.