Zapowiedzi wydarzeń

  • A-14X.png
  • B-DEN.png

Szukaj

III Noworoczny Koncert Charytatywny "Dosięgnąć Gwiazd!" za nami...

 

W niedzielę 13 stycznia 2019r. w gnieźnieńskim Teatrze im. Aleksandra Fredry odbył się III NOWOROCZNY KONCERT CHARYTATYWNY „DOSIĘGNĄĆ GWIAZD!” zorganizowany przez Dyrekcję, Radę Rodziców i Kadrę naszego Ośrodka przy współpracy Stowarzyszenia „Radość”. Patronat nad Koncertem objął Starosta Gnieźnieński Piotr Gruszczyński.

Celem koncertu było pozyskanie funduszy na wsparcie działalności edukacyjnej, terapeutycznej i wychowawczej  Placówki i pomoc wychowankom.  

Jako pierwsi głos zabrali uczniowie - Marysia i Mateusz, którzy powitali przybyłych gości i zaprosili wszystkich na wirtualną wycieczkę do Ośrodka w Kłecku  - wspólnego obejrzenia filmiku przygotowanego z okazji obchodzonego w październiku Jubileuszu 25-lecia SOSW w Kłecku.

„POSIADANIE DOBREGO SERCA W TYM ŚWIECIE JEST ODWAGĄ, NIE SŁABOŚCIĄ”    

Tymi słowami zebranych gości powitała Dyrektor Lidia Sojkin – Rembikowska wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Dominiką Wachowską i Wicedyrektorem Przemysławem Dębowskim.  

Jak w minionych latach i w tym roku był to niezwykle ważny, pełen emocji i wzruszeń wieczór. Teatralna scena była pięknie i subtelnie ustrojona, w tle pojawiały się przeróżne, specjalnie przygotowane motywy i efekty wizualnie, jednak  główną atrakcją koncertu był występ poznańskiego chóru Gospel Joy, w repertuarze którego znalazły się świąteczno-noworoczne standardy oraz znane wszystkim kolędy. Poznański chór swoją radością i optymizmem sprawił, że widownia ochoczo włączyła się w proponowane przez prowadzącą taneczne pląsy.

Kolejnym punktem programu była aukcja specjalnie na tę okazję przygotowanych przedmiotów, którą tradycyjnie już, z humorem i bardzo profesjonalnie poprowadził znany gnieźnieński aktor  Leszek Wojtaszak. Licytowane dodatkowo były  upominki  - płyty podarowane przez Gospel Joy oraz tajemnicza, złota paczka od prowadzącego aukcję, która skrywała przepiękną makietę zamku własnoręcznie wykonaną przez pana Leszka. Tegoroczna licytacja była bardzo emocjonująca i co najważniejsze owocna. Dziękujemy wszystkim naszym aukcyjnym darczyńcom oraz osobom, które wzięły udział w licytacji.

Po udanej aukcji  ponownie wystąpił Gość specjalny – Gospel Joy, a po wspaniałym koncercie i  owacjach skierowanych w stronę chóru głos zabrali uczniowie, którzy podziękowali im pięknym bukietem kwiatów. Podziękowanie i wykonany przez wychowanków upominek otrzymał również prowadzący aukcję pan Leszek.

Tego wieczoru nie zabrakło też chwytającego za serce taneczno-wokalnego występu dzieci oraz podziękowań i uroczystego uhonorowania nominacjami i statuetkami Anioła Dobrego Serca osób i firm wspierających Ośrodek w Kłecku. Był to niezwykle doniosły i wzruszający moment. Wszystkim naszym Aniołom Dobrego Serca zadedykowano piosenkę specjalnie przygotowaną i nagraną przez kadrę Ośrodka.

Na koniec Dyrektor Lidia Sojkin-Rembikowska gorąco podziękowała wszystkim uczestnikom Koncertu za ich wielkie, dobre i szczodre serca oraz zaprosiła na IV Noworoczny Koncert Charytatywny i na poczęstunek przygotowany w teatralnym foyer przez firmę Pasja Catering.

Dyrekcja i Rada Rodziców  bardzo dziękują wszystkim pracownikom i osobom wspierającym za pomoc w   organizacji koncertu, a darczyńcom i przybyłym gościom za okazaną życzliwość i przyjęcie zaproszenia na  koncert. To dzięki Wam możemy „dosięgać gwiazd”!

 ZAPRASZAMY DO FOTOGALERII NA SZKOLNYM FB.

D.Grembowska