Zapowiedzi wydarzeń

 • betlejem 1.png
 • Blue_Christmas_Ball_PNG_Clip_Art-1178.png
 • Christmas_Angel_Transparent_PNG_Clip_Art_Image.png
 • Christmas_Bells_PNG_Clipart-9.png
 • Christmas_Gingerbread_PNG_Picture.png
 • Christmas_Tree_Large_PNG_Clipart_Image.png
 • poisencja2.png
 • Purple_Christmas_Balls_PNG_Clip_Art-1179.png
 • Red_Christmas_Balls_PNG_Clip_Art-1181.png
 • Red_Christmas_Stocking_with_Candy_Cane_PNG_Clipart-45.png
 • Rudolph_PNG_Clipart-48.png
 • Santa_Claus_with_Gifts_ PNG_Clipart_Image.png

Szukaj

OBCHODY DNIA PRAW RODZINY

Z okazji ogólnopolskich obchodów Dnia Praw Rodziny w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Kłecku zorganizowane zostały warsztaty dla rodziców i opiekunów, które odbyły się w sobotę 21 października 2017r.

Organizatorami tego wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Civitas Cristiana  i Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kłecku.

Celem Dnia Praw Rodziny jest, w myśl Uchwały Sejmu RP, ochrona praw rodziny oraz jej wszechstronny rozwój.

Oferta przygotowana przez specjalistów z Parasolo Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie w Gnieźnie na obchody Święta Praw Rodziny miała na celu podniesienia umiejętności i kompetencji wychowawczych rodziców oraz zapewnienie dostępu do specjalistów zapewniających porady, pomoc w obszarze opieki i wychowania.

Rodzice i opiekunowie mieli możliwość uczestniczenia w trzech modułach - warsztatach prowadzonych przez pedagogów i psychologów, a także skorzystania z porad specjalistów.

MODUŁ I  poprowadziła pani Urszula Romanowska - pedagog (PARASOLO). Tematem tego warsztatu był "Wspólny czas jako najlepszy prezent dla dziecka i rodzica", na którym poruszane było znaczenie czasu wolnego w prawidłowym rozwoju każdego członka rodziny, wpływ rodziców na organizację czasu wolnego dzieci, co można zrobić, żeby dzieci efektywnie spędzały czas wolny, a także jak zadbać o siebie i swój wolny czas, bo wypoczęty, spełniony rodzic to szczęśliwe dziecko.

MODUŁ II  "Jak stymulować zmysły dziecka?" poprowadziła pani Kamilla Kraczek -pedagog specjalny (SOSW Kłecko). Podczas tych warsztatów omówione zostały zmysły dotyku, węchu, smaku, słuchu i wzroku, i ich funkcjonowanie. Rodzice podczas ćwiczeń grupowych wypracowywali przeróżne, atrakcyjne dla dziecka formy stymulowania zmysłów w różnych sytuacjach i środowisku, np. nad morzem, w górach, w lesie, w ogrodzie, w domu.

Moduł III poprowadziła pani Justyna Jutkowiak - psycholog (PARASOLO). Były to warsztaty pt.: "DEBATA RODZINNA. JAK MOTYWOWAĆ DZIECKO DO AKTYWNOŚCI?" Uczestnicy dowiedzieli się: jakie działania sprzyjają naturalnej ciekawości dziecka, jak wzbudzić pozytywne nastawienie dziecka i motywację do poznawania nowych treści oraz nauki, a także poznali sposoby rozwiązywania problemów i konfliktów opartego na wzajemnym szacunku i miłości, a w szczególności dowiedzieli się, czym jest debata rodzinna, jakie są jej korzyści, zasady oraz przebieg.

W tym dniu rodzice mieli też możliwość skorzystania z porad psychologa - pani Elizy Czajka oraz z porad prawnika - pana Macieja Szczepańskiego, dyrektora Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.

Oczywiście dla wszystkich przygotowany był też słodki poczęstunek, a nad grupą ponad 20. dzieci przybyłych wraz z rodzicami, sprawowali troskliwą opiekę nauczyciele SOSW w Kłecku.

W organizację Dnia Praw Rodziny z ramienia SOSW w Kłecku zaangażowali się: pani Lidia Sojkin-Rembikowska - dyrektor,  pan Przemysław Dębowski - wicedyrektor, pani Kamilla Kraczek -pedagog (jako prowadząca 1 moduł), a także nauczyciele pełniący opiekę nad dziećmi: pani Violetta Bara, pani Aneta Matuszczak-Nowak, pani Ewa Wójcik, pani Katarzyna Lorek, pani Agnieszka Karbowiak, pani Anna Nowicka.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji tegorocznego Dnia Praw Rodziny PARASOLO Centrum Pomocy Dziecku i Rodzinie w Gnieźnie - pani Justynie Jutkowiak, pani  Elżbiecie Czajka oraz prawnikowi - panu Maciejowi Szczepańskiemu - dyrektorowi Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego.

Serdecznie dziękujemy rodzicom i opiekunom, którzy przyjęli zaproszenie i wzięli udział w tegorocznych obchodach ogólnopolskiego DNIA PRAW RODZINY.

 ZAPRASZAMY ZA ROK!!!

 

MEDIA O DNIU PRAW RODZINY

Kliknij:

>>> Informacje lokalne o Dniu Praw Rodziny

>>> tv gniezno o Dniu Praw Rodziny