Zapowiedzi wydarzeń

  • epidemia.png
  • mycie_rak.png
  • zawieszenie2.png

Szukaj

FIGLARZE I "MAŁE SZCZĘŚCIA" NA DESKACH GNIEŹNIEŃSKIEGO TEATRU

W tym roku, w dniu 14 czerwca 2016r., już po raz ósmy odbył się na deskach Teatru im. A.Fredry w Gnieźnie Wiosenny Przegląd Twórczości Scenicznej Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tegoroczna edycja zorganizowana została pod hasłem „Krajobraz pełen nadziei" i jak zawsze cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem.

Do Przeglądu, którego corocznym Organizatorem jest SOSW nr 1 z Gniezna, naszą teatralną grupę "Figlarzy" przygotowały panie: Arleta Majewska, Małgorzata Popielak, Anna Małecka, a wspierała je pani Weronika Rosik oraz pani Danuta Grembowska jako fotoreporter i przedstawiciel kadry kierowniczej zarazem.

Trzeba przyznać, że po raz kolejny byliśmy świadkami niezwykłych prezentacji scenicznych przepełnionych piękną, żywiołową muzyką, tańcem i grą aktorską wzbogaconą malowniczą scenografią oraz bajecznie kolorowymi i różnorodnymi strojami. Nasza grupa  "Figlarzy" także wspaniale się zaprezentowała w bajkowym - krasnoludkowym przedstawieniu pt.: "Małe szczęścia", a piękne biało-czerwone stroje krasnali wręcz oczarowały widownię, wśród której znaleźli się, oprócz uczestników i ich opiekunów, także zaproszeni Goście - włodarze miasta Gniezna  i przedstawiciele Starostwa. Na wszystkich uczestników, po ich występach, a także na Gości czekał słodki poczęstunek i napoje. Występujących grup było jak zawsze sporo, a wszystkie występy zachwycające, dlatego też nie brakowało gromkich braw i spontanicznych okrzyków publiczności. Na koniec dzielni mali i duzi aktorzy oraz ich opiekunowie otrzymali z rąk Organizatorów okolicznościowe dyplomy, podziękowania oraz upominki. Jak zawsze było super! Dziękujemy Organizatorom za zaproszenie i czekamy na kolejne sceniczne przeglądy w gnieźnieńskim teatrze.