Szukaj

XIV REGIONALNE LETNIE IGRZYSKA OLIMPIAD SPECJALNYCH

W upalny i słoneczny wtorek 20. maja 2014r. lekkoatleci z Klubu "Orły Zygmunta" uczestniczyli w XIV Regionalnych Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych, na które pojechali aż do Wolsztyna. Była to największa regionalna impreza sportowa Olimpiad Specjalnych w tym roku.

Wrażenie robiła ceremonia otwarcia Igrzysk, podczas której zapalono znicz olimpijski, a atrakcyjny program artystyczny przedstawiła orkiestra dęta.

Klub "Orły Zygmunta" wystawił na Igrzyska 9-osobową reprezentację w następującym składzie: Magda N., Monika K., Adrian D., Dawid D., Robert K., Romeo G., Filip L., Bartek J. oraz Łukasz P. Nasi sportowcy jak zwykle nie zawiedli! W biegu na 50m startował Adrian i zdobył złoty medal! Dawid i Bartek byli bezkonkurencyjni w biegu na 100m – obaj zwyciężyli w swoich grupach i również zdobyli złote medale. Na tym samym dystansie świetnie pobiegli także Robert, Filip, Romeo i Monika – Robert i Filip zdobyli srebrne medale, Romeo brązowy, a Monika po fantastycznej walce zajęła czwarte miejsce i w nagrodę otrzymała wstążkę. Magda i Łukasz startowali w konkurencji pchnięcie kulą – Łukasz pchnął kulą na największą odległość w swojej grupie, natomiast Magda zajęła czwarte miejsce i otrzymała wstążkę. Po ceremoniach dekoracji udaliśmy się na posiłek, który zjedliśmy w uroczej scenerii - na terenie skansenu, który mieści się tuż obok stadionu, na którym odbywały się Igrzyska. To był bardzo udany dzień dla naszych wspaniałych Zawodników, natomiast  ich postawa była powodem do dumy dla trenerów i opiekunów – wszyscy Zawodnicy zachowywali się zgodnie z zasadami fair play. To chyba już ostatnie zawody z naszym udziałem w tym roku szkolnym, cieszymy się więc, że były tak udane.

Warto dodać, że Bartek J., Zawodnik Klubu "Orły Zygmunta" znalazł się w składzie reprezentacji Oddziału Regionalnego Wielkopolskie-Poznań na Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, które odbędą się w Bydgoszczy w dniach 23-26 sierpnia 2014r. To wspaniałe wyróżnienie! Wszystkim sportowcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.