Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

DZIEŃ ZIEMI W NASZEJ SZKOLE

Dni Ziemi obchodzone 22 kwietnia to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Budzenie wśród dzieci i młodzieży współodpowiedzialności za stan środowiska w przyszłości, poczucia troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole, które obyły się 8 maja 2013r. Organizatorki - pani Magda Szczygielska i pani Danuta Grembowska przygotowały z tej okazji wiele atrakcji i niespodzianek, a w obchody Dnia Ziemi włączyły się wszystkie klasy.

 

Najpierw uczniowie obejrzeli prezentację pt.: "Ziemia - nasz dom", podczas której dowiedzieli się, jakie nasza planeta ma dla nas przepiękne dary oraz co ją zatruwa i niszczy. Z kolei po obejrzeniu filmiku pt.: "Rady Pana Śmietnika" wszyscy dowiedzieli się, co to jest recykling i jak należy segregować odpady. Wiele emocji wśród uczestników wzbudził happening "Smutna Ziemia", podczas którego wcielająca się w planetę Ziemię pani Wicedyrektor - Lidia Sojkin-Rembikowska z wielkim smutkiem opowiadała, że nie daje sobie już rady z tą wielką górą różnych śmieci i poprosiła dzieci, żeby ją posprzątały. Uczniowie z ogromnym zapałem posprzątały Ziemię i wspaniale posegregowały wszystkie odpady, a potem wspólnie zaśpiewały piosenkę pt.: "Dzieci i śmieci". Po emocjonującym wysprzątaniu Ziemi odbyły się warsztaty ekologiczne, podczas których klasy wraz z wychowawczyniami i nauczycielami przygotowały ekologiczne plakaty oraz stroje na pokaz mody ekologicznej. Uczniowie Szkoły Podstawowej wykonali plakaty pod hasłem: "Śmieci segregujemy - w zieleni żyjemy!", a Gimnazjum i Szkoła Ponadgimnazjalna przygotowały plakaty pod hasłem: "Dymy, spaliny, ścieki i góra śmieci Ziemię nam szpeci!" oraz "Kodeks Dobrego Mieszkańca Ziemi". Wszystkie prace były piękne i pomysłowe. Po prezentacji plakatów odbył się pokaz mody ekologicznej. Modelki - Monika K. i Monika S., Elwira, Sandra, Marysia, Klaudia, Sylwia oraz model Szymon wspaniale zaprezentowali przygotowane z surowców wtórnych kreacje. Chętni uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą podczas quizu i zagadek ekologicznych. Aktywni uczniowie nagradzani byli pysznymi, owocowymi żelkami, a na koniec uczestnicy uroczyście złożyli "Przysięgę Młodego Ekologa". Kulminacyjnym punktem obchodów Dnia Ziemi było nagrodzenie wszystkich klas upominkami - piłkami z nadrukiem Ziemi, przyrodniczymi i ekologicznymi grami, figurkami zwierząt oraz wręczenie Dyplomów Młodego Ekologa - Przyjaciela Ziemi.

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA GALERII ZDJĘĆ

kliknij na obrazek