Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

WĄGROWIECKIE SPOTKANIA Z PRZYRODĄ

 

29 maja 2012r. uczniowie klasy 4-6 szkoły podstawowej pod opieką nauczycielki przyrody - Pani Danki Grembowskiej, wzięli udział w V WĄGROWIECKICH SPOTKANIACH Z PRZYRODĄ. Tegorocznym hasłem przewodnim tego międzyszkolnego konkursu przyrodniczego, którego organizatorką jest Pani Anna Malak, były KRAJOBRAZY POLSKI. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Sandra Lisiecka, Patryk Bartkowiak i Błażej Błażejewski. Na konkurs, oprócz nas, przybyły zespoły z Wągrowca, Gębic i Piły. Konkursowe zmagania tradycyjnie już zaczęły się od turnieju wiedzy. Dzieci musiały odpowiadać na pytania dotyczące mapy Polski, charakterystycznych form ukształtowania terenu i zabytków naszego kraju. Ponadto trzeba było rozszyfrowywać przyrodnicze zagadki. Kolejną konkurencją była prezentacja przywiezionego ze sobą plakatu przedstawiającego przyrodę najbliższej okolicy oraz segregacja śmieci.

Nowością tegorocznej edycji konkursu była gra "Młody ekolog", w czasie której uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat oszczędzania energii i wody oraz znajomością programu NATURA 2000. Ta ciekawa gra jest dostępna na stronie www.mlodyekolog.pl - warto do niej zajrzeć!

Po trudach konkursowych zmagań wszyscy udali się na ścieżkę ekologiczną, na której przedstawiciel Nadleśnictwa Durowo - Pani Karolina Klaja opowiedziała wiele ciekawostek dotyczących lasu. Pogoda i humory dopisały wszystkim. Po edukacyjnym spacerze był pyszny poczęstunek - gorące kiełbaski pieczone na ogromnym grillu. Kiedy wszyscy się posilili, jury podsumowało i ogłosiło wyniki uzyskane przez poszczególne drużyny. Nasza ekipa wywalczyła 1. miejsce! Kolejne zajęły zespoły z Gębic, Piły i Wągrowca. Wszyscy otrzymali wspaniałe nagrody, upominki dla szkoły i opiekunów. Uczniom i opiekunom gratulujemy sukcesu, a organizatorom dziękujemy za możliwość udziału w tak wspaniałym konkursie !

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznych wspomnień z konkursu.