Zapowiedzi wydarzeń

  • powiewajaca-flaga-polski.gif
  • swieta_majowe_soswklecko.png

Szukaj

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS O EUROPIE I UNII EUROPEJSKIEJ

 

Dnia 17 maja 2012r. odbył się w naszej szkole IX MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O EUROPIE I UNII EUROPEJSKIEJ pod hasłem  "EUROPA - NASZ WSPÓLNY DOM", w którym wzięły udział drużyny gimnazjalistów z Poznania (Nr 101), Wągrowca, Wrześni i Kłecka. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były dyscypliny sportowe i sportowcy Europy. Każda drużyna reprezentowała inne państwo należące do Unii Europejskiej - nam przypadła Hiszpania. Uczniowie przygotowali się do różnorodnych konkurencji. Musieli bowiem napisać test wiedzy o Europie i Unii Europejskiej, zaprezentować w formie spotu reklamowego znanych sportowców i dyscypliny sportowe wylosowanego państwa, przygotować i zaprezentować potrawę promującą zdrowa dietę - dietę dla sportowców, wykazać się znajomością języka angielskiego i orientacją na mapie Europy i świata.

 Cała impreza przebiegała w miłej i wesołej atmosferze. W przerwach między konkurencjami rozbrzmiewały piosenki dotyczące Unii Europejskiej i nadchodzących wydarzeń sportowych - EURO 2012. Chętni mogli zwiedzić naszą szkołę. Dla wszystkich był też przygotowany pyszny poczęstunek. Poczynania uczestników bacznie obserwowało jury pod przewodnictwem Pana Tadeusza Chojnackiego. Wszystkie drużyny były wspaniale przygotowane, a najlepsza okazała się drużyna z Kłecka w składzie: Kamil Kulasik, Karol Siadak i Damian Lisiecki. Drugie miejsce przypadło zespołowi z Poznania, trzecie  otrzymał  Wągrowiec, a czwarte drużyna z Wrześni. Wszyscy otrzymali dyplomy i wspaniałe nagrody dzięki wsparciu i życzliwości osób dobrego serca. Były też podziękowania i upominki dla opiekunów i jury - ozdobne słoiki wykonane metodą decoupage przez uczniów naszej szkoły ponadgimnazjalnej. Gratulujemy uczestnikom konkursu, ich opiekunom i serdecznie dziękujemy wszystkim życzliwym osobom, które wsparły organizatorki Panią Dankę Grembowską i Panią Karolinę Łapacz.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.